TOP 5 obličejových sér s vitaminem C, které se vyplatí vyzkoušet

Vím, že mnozí z vás, mí drazí čtenáři, chápou důležitost výživy v rámci péče o pokožku. Vitamin A (retinol), vitamin B3 (niacinamid) či vitamin K (fytochinon) – ty všechny hrají důležitou roli v rámci péče o pokožku. Ale co vitamin C? Je také stejně důležitý?

Woman beauty portrait skin care concept on blue background. Studio shot.

Jistě jste o vitaminu C již něco málo slyšeli. Pokud byste si jej měli s něčím spojit, pravděpodobně byste mi řekli, že podporuje účinek imunitního systému a posiluje náš chrup. Někteří z vás možná i vědí, že hraje důležitou roli v rámci hojení ran a tvorby vaziva. Může pro nás mít i další výhody? Jasně, že ano! Pokud bychom se zaměřili na pokožku, zjistíme, že vitamin C je nesmírně potentní přírodní ingrediencí.

Předtím, než si vypíšeme všechny klíčové účinky vitaminu C na pokožku je nutné pochopit, proč některé obličejové produkty (obličejová séra) s obsahem této živiny, fungují lépe než jiné (obličejové krémy). Obličejová séra jsou vysoce koncentrované produkty, které dokáží penetrovat pokožku a pečovat o ni zevnitř. Obličejové krémy tuto schopnost nemají. Díky tomu nejsou tak efektivní, nicméně jejich účinek tkví v něčem jiném. Pokud chcete z vitaminu C vytěžit co nejvíce, rozhodně jej užívejte v rámci obličejových sér.

Vitamin C a jeho užívání v rámci péče o pokožku

Pojďme se nyní podívat na to, proč pečovat o pokožku za pomocí vitaminu C. Nevypíšeme si všechny účinky, jen ty opravdu nejdůležitější.

  • Vitamin C podporuje syntézu kolagenu, která ve výsledku znamená hebčí a mladší pokožku.
  • Vitamin C rozjasňuje pigmentové skvrny, dodává pokožce vyrovnaný tón a zajišťuje jí záři.
  • Vitamin C chrání pokožku před volnými radikály, což znamená, že zpomaluje stárnutí.
  • Vitamin C pečuje o matnou, povislou a unavenou pokožku.
  • Vitamin C snižuje negativní vlivy UV záření.

Co obsahuje kvalitní rozjasňující sérum, aneb formy vitaminu C

Toto je vysoce důležitý bod, který naštěstí není vůbec komplikovaný. Obecně, v případě, že si chcete užít všech výhod užívání vitaminu C, musíte si vybrat takový produkt, který je dostatečně stabilní. Stabilita v tomto případě znamená, že se vitamin C neoxiduje ještě předtím, než se dostane na místo svého působení tak, jak je tomu často u méně stabilních forem.

Co vím, tak existuje jen jedna stabilní forma vitaminu C, která se v seznamu ingrediencí schovává pod názvem 3-0-etyl askorbová kyselina. To znamená, že vámi vybrané sérum by mělo 3-0-etyl askorbovou kyselinu obsahovat. Pouze pak vám totiž zajistí všechny účinky, o kterých jsme se bavili v rámci odstavců výše.

TOP 5 obličejových sér s vitaminem C, které se vyplatí vyzkoušet

Mám tu pro vás krátký výčet rozjasňujících sér, které vám mohu doporučit. U každého pro vás mám krátký popis. 

Here is a short list of brightening serums that I wh

1 Nanoil Vit. C Face Serum

Nanoil Vit. C Face Serum

Jedná se o rozjasňující sérum s obsahem stabilizovaného vitaminu C. To znamená, že můžete očekávat ty nejlepší účinky. Snadno se dostává do struktury pokožky, která je díky jeho působení mladší a krásnější. Kromě toho obsahuje dávka séra Nanoil Vit. C Face Serum kromě 3-0-etyl askorbové kyseliny také jednu vysoce unikátní ingredienci, kterou je extrakt z rostliny punarnava. V případě, že jste o této ingredienci ještě neslyšeli, jedná se o extrakt z kořene asijské rostliny. Podporuje obnovu buněk a vyrovnává tón pokožky. Obecně sérum pomáhá zbavovat pleť pigmentových skvrn, bojuje proti volným radikálům a posiluje povislou pokožku. Mléčná receptura séra se do pokožky absorbuje nesmírně rychle, takže můžete velice rychle na to začít s make-upem. Upřímně se divím tomu, že sérum nestojí víc, protože jeho cena za 50 ml aktivní látky je opravdu skvělá. Chválím!

Čtěte více: www.nanoil.cz

2 Drunk Elephant C-firma Day Serum

Bohatá receptura a rychlý účinek jsou dvě vlastnosti, které popisují toto sérum od Drunk Elephant. Vím, že není zrovna dvakrát dostupné, ale dle mého názoru se jedná o opravdu kvalitní rozjasňující sérum. Nevím o žádném jiném séru s obsahem rostlinných enzymů, které eliminují mrtvé buňky. Drunk Elephant C-firma Day Serum také bojuje proti vysušování zajištěním hydratace. Obsahuje extrakt z dýně a granátového jablka pro efektivní obnovu pokožky. Dalšími skvělými ingrediencemi jsou L-askorbová kyselina, ferulová kyselina a vitamin E. Všechny ingredience podporují zdraví a krásný vzhled pokožky. Rozhodně bych si Drunk Elephant C-firma Day Serum koupila častěji, kdyby nebylo sérum tak strašně drahé.

3 Sesderma C-VIT Liposomal Serum

Hlavním důvodem, proč se na žebříčku objevuje i Sesderma C-VIT Liposomal Serum je fakt, že obsahuje 3-0-etyl askorbovou kyselinu, která zajišťuje ty nejlepší výsledky při odstraňování pupínků z pokožky. Funguje podobně jako ostatní séra s vitaminem C, ale stojí o něco více. Kromě toho je těžší, takže potřebuje více času na to, aby se dostalo do pokožky. Pokud vám to ale nevadí, měli byste být s Sesderma C-VIT Liposomal Serum spokojeni. Efektivně pečuje o povislou a matnou pokožku. Stejně jako další rozjasňující séra, i toto podporuje zářivou a zdravou pleť.

4 Purito Pure Vitamin C Serum

Zde mám k dispozici levnější rozjasňující obličejové sérum, které není o nic hroší, než výše zmíněné produkty. Obsahuje ale méně vitaminu C tak, aby uvolnilo místo rostlinným ingrediencím. Myslím, že se produkt Purito Pure Vitamin C Serum rozhodně vyplatí vyzkoušet. Co si myslíte? Dle mého názoru skvěle vyživuje a hydratuje. Stačí se podívat na recepturu obohacenou o hyaluronovou kyselinu pro přirozenou hydrataci pokožky. Co se rostlinných složek týče, Purito Pure Vitamin C Serum nabízí ženšenýv extrakt s omlazujícím účinkem, extrakt z lotosového květu pro hydrataci a extrakt z magnólie pro boj s bakteriemi a zklidnění pokožky. Jediné mínus, které mohu zmínit je fakt, že se Purito Pure Vitamin C Serum v online drogeriích často vyprodává. Mnohdy si jej tak ani nemohu zakoupit

5 The Ordinary Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution

A nakonec produkt, který netřeba představovat. The Ordinary je slavnou kosmetikou značkou, která nabízí širokou řadu skvělých produktů. Pro mě osobně nestojí úplně všechny za zmínku, ale hej, aspoň nestojí majlant. Pro mě osobně je tím nejlepším sérum Ethylated Ascorbic Acid 15% Skvěle se hodí všem typům pokožky. Neobsahuje žádnou vodu, alkohol, olej, silikony či alkoholy nebo alergeny. Kromě toho je The Ordinary Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution 100% veganský produkt. Bohužel neobsahuje stabilní vitamin C, ale i přesto dokáže pokožku rozjasnit a vyrovnat její tón. Nejúžasnější na tomto produktu je jeho počet ingrediencí. Jsou pouze dvě. Propanediol a etyl askorbová kyselina.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.