Vlasová obnova. Jak se starat o vlasy v 5 krocích?

Vlasy jsou slabým místem vizáže každé ženy. Kdykoliv se nám něco stane s účesem, trpíme. Přeci jen jsou vlasy synonymum krásy. Úžasný a zdravý účes je pýchou každé ženy. Krásné, objemné vlasy, které sahají až po ramena jsou něco, o co se musíme starat. Aby byly vlasy pořád zdravé a krásné, musíme vědět, jaký druh péče na ně aplikovat. Vytvořila jsem proto tento krátký návod, který vám pomůže tohoto docílit.

  1. I když jsou vlasy vcelku odolné, mají rády jemnou péči. Moc se nezajímáme o ingredience šamponů a podobných produktů, což je velké mínus, jelikož jsou často plné ingrediencí jako SLS, které mohou dráždit pokožku hlavy. Výsledky užití těchto produktů jsou hrozné – slabé vlasy, lupy, přespřílišná produkce mazu a dehydratace pokožky hlavy. Na vlasech, které trpí účinky těchto produktů, si nevšimneme ani jednoho zdravého pramínku. Používejte jemné a přírodní šampony, které mají krátký výčet ingrediencí.
  2. Šampon pro optimální péči nestačí. Další krok je nesmírně důležitý – výživa. Po mytí je důležité aplikovat kondicionér po dobu alespoň několika minut. Mnoho z vás jistě neví, že se vyplatí aplikovat kondicionér proti směru růstu vlasů. T9mto způsobem se produkt lépe dostane do kutikul.
  3. Olejování je to nejlepší, co můžete pro své vlasy udělat. Jedná se o zkrášlující léčbu, která připomíná aplikaci masky, kdy si místo ní aplikujete olej. Oleje dokáží dle mého názoru předčít jakoukoliv masku. Olejování zahrnuje aplikaci oleje jak na vlasy, tak na pokožku hlavy. Proč? Protože molekuly oleje a živiny se dokáží dostat do vlasu a vyživovat jej zevnitř. Vlasové olejování je komfortní a můžeme jej provádět kdykoliv chceme. Já si vlasy olejuji dvakrát týdně a vždy nechám olej působit hodinu, či dvě. Když nemám čas, nechám jej působit alespoň 15 minut.
  4. Vlasy jsou rády zastřihovány. Olejování dodává vlasům úžasné účinky, ale neustálé vystavování vlasů sluníčku a dalším škodlivým faktorům se začne stav kořínků zhoršovat.
  5. Vyrovnaná péče o vlasy. Dodávejte vlasům proteiny, změkčovací látky a zvlhčovadla. Keratinem obohacené kondicionéry jsou skvělé, ale když je aplikujete příliš často, vaše vlasy se začnou lámat a vysušovat (vlasy s přílišným nánosem proteinů). Přesně proto musíte vyrovnat exces proteinů přísunem změkčovacích látek. Co se vyrovnané péče týče, nezapomínejte, že vlasy nemají moc trpělivost. Fénování, žehlení, barvení, agresivní styling a další podobné procedury jsou na blacklistu péče o vlasy.

Doufám, že těchto pět pravidel pomůže zkrášlit vaše vlasy a zajistí jim zdraví a optimální péči. Mějte se
🙂

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *