Péče o pokožku od rána do noci. Jak na ni?

Ahoj holky!

Naše pokožka vyžaduje nepřetržitou péči. Ráno vypadá péče jinak než večer. Způsob, jakým zacházíte s kůží během dne, se projeví večer. Může to znít trochu komplikovaně, ale dovolte mi to v příspěvku vysvětlit. Užijte si čtení!

Ranní péče o kůži

Začněte den sprchou a nanesením balzámu, což Vám pomůže začít den a hydratovat pokožku. Celé tělo sprchujte několik minut, použijte ovocný gel nebo mýdlo s přírodními ingrediencemi. Vyvarujte se přípravkům, které pokožku vysušují – běžná mýdla nebo příliš silně čistící kosmetika. Nezapomeňte použít hydratační krém ihned po usušení pokožky. Kosmetika by měla mít lehkou a rychle vstřebatelnou konzistenci, abyste se mohli ihned obléknout a vyrazit do práce nebo do školy.

Po sprchování a aplikaci balzámu je vhodný čas na čištění a zvlhčení pokožky obličeje. Použijte tónující přípravek, micelární vodu nebo pěnu. Složení a konzistence produktů musí odpovídat vašemu typu pleti. Při výběru denního krému postupujte podle podobných pravidel. Měl by mít hydratační a ochranné vlastnosti; může nahradit podklad pro make-up.

Péče o pokožku během dne

Pečujte o své rty a ruce po celý den. Používejte zvlhčující a ochrannou rtěnku, vazelínu nebo krém. V létě vybírejte kosmetiku obohacenou o SPF, zatímco v zimě si vybírejte bohatší složení. Na ruce naneste krém, který obsahuje močovinu, vitamíny a další hydratační přísady. Nejlepší produkty péče o pleť zanechávají na povrchu pokožky ochrannou vrstvu. Během dne se musíte postarat o hydrataci a líčení pokožky. Odstraňte přebytek mazu pomocí savých papírků. K mírnému navlhčení obličeje použijte vlažnou vodu nebo místa, kde je mlha. Jakmile se produkt vstřebá, přepudrujte obličej a upravte make-up.

Večerní péče o pokožku

Večerní rutinu zahajte odličováním a použitím tónujícího přípravku. Zbavte se make-upu, mazu a nečistot, které se během dne usadily na pleti. Při odličování očních stínů a řasenky používejte jemné pohyby. Oči nesmíte tvrdě dřít, mohli byste citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Přitiskněte vatový tamponek (nasáklý odličovačem) na oční víčka; kosmetika by se měla po chvíli samovolně začít rozpouštět. Poté obličej natřete tónujícím přípravkem, abyste obnovili přirozené pH.

Další fází večerní péče o pokožku je koupel, tělový peeling a nanášení krému. Teplá voda zjemňuje pokožku a otevírá póry. Usnadní se tak exfoliace mrtvých buněk a prevence zarůstání. Obohaťte koupel esenciálním olejem, solemi nebo koupelovými bombami. Koupeli věnujte až 20 minut; poté naneste hydratační balzám na hladkou, měkkou a elastickou pokožku. Pamatujte na péči o pleť; použijte noční krém nebo sérum bohaté na živiny.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *