Růžová voda – nová nutnost. Můj recept na růžovou vodu

Ahoj, holky!

Dnes bych vám ráda pověděla o skvělém produktu, bez kterého si již nedokáži svoji každodenní péči o pokožku ani představit. Používám jej již několik měsíců a až teď jsem si uvědomila, že jsem o něm zatím nic nenapsala. To si samozřejmě neodpustím.

Růžová voda – něco, co jsem jen s obtížemi vyzkoušela

Růžová? Asi jen zapáchá, ale nepřináší žádný účinek. Bohužel jsem tomuto věřila několik let. Nemohla jsem se více mýlit. Růžový hydrolát je silnou zbraní pro boj proti vráskám, stárnutí a známkám únavy na jakékoliv pokožce, ať už je zcela v pořádku, či trpí na akné. Růžová voda čistí pokožku a obnovuje její přírodní barvu, bojuje proti volným radikálům (a tím i proti stárnutí), dodává antiseptické a protizánětlivé účinky a dokáže uklidnit podrážděnou, či velmi citlivou pokožku. Dokáže doslova vyčistit únavu z vašeho obličeje. 😉

Samozřejmě jsem postupem času přišla na myšlenku používání růžové vody i já. Nejdříve jsem používala hydrolát od Bioline. Byl to kvalitní produkt, který obsahoval pouze destilát z damašské růže. Je k dispozici v krásné, úzké skleněné lahvičce s atomizérem… bohužel to ale nebyl efektivní produkt. Fascinovalo mě, jak se má pokožka změnila již po asi týdnu používání. Byla hebká, pevná a hydratovaná, krásná a čistá. Růžová voda je také skvělým make-upovým primerem, či primerem krému pod oči. Když jsem se o těchto účincích dozvěděla, chtěla jsem si zkusit vytvořit vlastní růžovou vodu, jelikož mám růží zásobu díky mé kamarádce Karolíně, která vlastní letní domek se zahrádkou. První dávku vody jsme si připravily spolu. Je skvělé, že se může voda nechat v mrazáku po dobu až 6 měsíců. Tímto způsobem jsem si vytvořili spoustu tohoto elixíru krásy. Ale zpátky k tématu.

Recept na přípravu domácí růžové vody:
  1. Připravte si čtvrt kila růžových lístků a ujistěte se, že jsou z dobrého zdroje (bez pesticidů a dalších podobných šíleností).
  2. Promyjte lístky studenou vodou
  3. Nechte lístky oschnout na bavlněném hadru, ze kterého udělejte okolo lístků pytel (tak, aby se sám nerozvázal).
  4. Vložte pytel s lístky do velké skleněné mísy a poté do ní nalijte vroucí vodu tak, aby se všechny lístky luhovaly.
  5. Pořádně mísu utěsněte (například alobalem, ale dejte si pozor, abyste se neopařili;))
  6. Nechte lístky vyluhoval po delší dobu: nejlépe přes noc. Vyluhovanou směs přelijte do nádoby s atomizérem.

HOTOVO!

Růžovou vodu skladujte v lednici po dobu 2 týdnů a v mrazáku (jak jsme již zmínili) po dobu půl roku.

Lze ji používat místo toneru, jakožto základ pod krémem, make-up základem, či olejem. Hodně štěstí!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *