7 nejdůležitějších produktů pro optimální péči o vlasy

Dnešní příspěvek bych ráda věnovala mým nejoblíbenějším produktům, bez kterých si nedokáži péči o vlasy ani představit.

Zajímá mě, zdali můj vlastní výběr (7 nejdůležitějších produktů pro optimální péči o vlasy) je alespoň z části podobný tomu vašemu. 🙂

TOP 7 PRODUKTŮ, BEZ KTERÝCH SE PŘI PÉČI O VLASY NEOBEJDU

1. Šetrný kopřivový šampon

Ruku na srdce, mytí vlasů je základem každodenní péče o vlasy. Možná ne každodenní, v případě, že si vlasy nemyje každý den. Já osobně šampon užívám 2-3x týdně. Ingredience šamponu jsou ale nesmírně důležité, jelikož je nutné vlasy efektivně čistit, ne je vysušovat.

Mí favoriti:

Nejlepší známku bych v této kategorii udělila šamponu Klorane Nettle Shampoo za jeho přírodní ingredience, dlouhotrvající účinek a fakt, že nevysušuje vlasy a efektivně je zbavuje přespřílišné tvorby mazu.

2. Suchý šampon (domácí)

Jelikož přespřílišné mytí zbavuje naše vlasy jejich přírodní ochranné lipidové vrstvy, mezi mytími vždy sahám po suchém šamponu. Nedokáži si představit svou kosmetickou sadu bez alespoň jedné lahvičky! Produkt se hodí hlavně tehdy, když musím někam rychle vyrazit a potřebuji si trochu osvěžit vlasy. Kromě toho skvěle zajišťuje vlasům objem a lifting u kořínků. Vyzkoušejte jej také!

Recept pro přírodní suchý šampon

Obecně preferuji domácí suché šampony, jelikož ty z drogerie jsou drahé, plné chemických složek a rychle docházejí. Jak si připravit domácí suchý šampon? Stačí smíchat bramborovou mouku s kakaem, nanést si směs na vlasové konečny a vlasy si načesat.

3. Přírodní vlasové oleje 

Třetí místo v tomto případě patří mým milovaným vlasovým olejům. Osobně si myslím, že bych o nich mohla napsat sáhodlouhou esej, ale nemusíte se bát, jen si zde rychle shrneme o co jde a k čemu slouží. Oleje miluji hlavně z toho důvodu, že se jedná o naprostý game-changer. Jedná se o efektivní alternativy většiny vyživujících produktů (kondicionéry, séra, masky). Vhodný olej dokáže vlasy a pokožku hlavy vyživit, hydratovat, vyhladit, zkrášlit a zbavit podráždění. Kromě toho oleje dodávají vlasům lesk a vyrovnávají pH. Péče o vlasy jako ze salonu krásy.

Mé oblíbené oleje:

Vlasové oleje Nanoil jsou mými nynějšími favority. Značka nabízí efektivní, za studena lisované oleje (jojobový, ricinový, avokádový, makadamový, mandlový, arganový) a přírodní, na olejích založenou péči o vlasy (pro nízkou, střední a vysokou porozitu).

4. Enzymatický peeling pokožky hlavy

Miluji ten pocit perfektně čisté pokožky hlavy. Přesně z toho důvodu jsem takový fanoušek enzymových peelingů (které užívám jednou týdně). Efektivně odstraňují z pokožky hlavy zažranou špínu, na kterou je i šampon krátký. Jedná se většinou o zbytky stylingových produktů, nánosy mrtvých buněk, přebytečný maz, atd.

Favorit tohoto měsíce:

Absolutně mi učaroval peeling Bandi Tricho-Esthetic Scrub – nabízí gelovou recepturu, lehkou texturu a úžasné výsledky.

5. Přírodní proteinový kondicionér

Vlasový kondicionér je v mé kosmetické taštičce naprostý must-have produkt. Jelikož užívám vlasové oleje, nepotřebuji užívat intenzivní masky a plně stačí lehký kondicionér. Pomáhá jak s vyhlazením vlasů, tak s jejich rozčesáváním. Užívám ty s obsahem proteinů, jelikož jsou mé vlasy křehké a snadno se během dne poškodí. Samozřejmě je třeba, aby byly obsahovaly pouze přírodní ingredience!

6. Přírodní zvlhčující kondicionér

Dalším typem kondicionéru, který mám vždy poblíž je kondicionér založený na zvlhčujících složkách, které jsou schopné udržet ve struktuře vlasů dostatek molekul vody. Nemám v této kategorii žádné oblíbence, takže užívám přírodní, vysoce kvalitní produkty.

7. Infuze z malinového octa 

Opravdový klenot nakonec. Jedná se o efektivní zbraň v mém arsenálu péče o vlasy. Vlasy vyžadují kyselý proplach k tomu, aby se efektivně uzavřely jejich kutikuly. Proč je to důležité? Otevřené kutikuly vedou ke ztrátě hydratace a esenciálních živin, což se projeví hrubými, slabými a nevzhlednými vlasy.

Nejlepší infuze:

Miluji Yves Rocher Brilliance Rinsing Vinegar. Má skvělou barvu, příjemné aroma (na to že jde o ocet) a úžasné účinky, které vedou k hedvábně hebkým vlasům. Jedná se o perfektní produkt pro efektivní mytí vlasů. Zajišťuje skvělý lesk!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *