Noční péče o pokožku? Projdeme si, jak na ni!

Naše pokožka prochází během noci intenzivní obnovou. Jaké produkty bychom tedy měli užívat, abychom těmto procesům pomohli a jaké ingredience by tyto produkty měly obsahovat? Jak by měla vypadat vhodná večerní rutina péče o pokožku? V tomto článku s vámi budu sdílet některé tipy.

Jaké zkrášlující produkty bychom si měli aplikovat před spaním? 

Jelikož je naše pokožka během noci daleko aktivnější, než přes den, měli by být produkty, které si na ni večer aplikujeme, bohaté na obnovující a vyživující složky. Během spánku totiž pokožka obsažené ingredience užívá daleko efektivněji, než je tomu přes den.

Co by měla noční kosmetika pro péči o pokožku obsahovat?

Základní součástí večerní rutiny pro péči o pokožku jsou noční krémy. Níže naleznete výčet ingrediencí, které by měly tyto zkrášlující produkty obsahovat:

  • retinol – obnovuje epidermis a redukuje vrásky
  • ovocné kyseliny – zbavuje pokožku skvrn a zvyšuje v ní obsažené množství kolagenu a elastinu, také uvolňuje póry
  • koenzym Q10 – bojuje proti volným radikálům a dodává pokožce pevnost
  • složky s infuzí kyslíku – urychlují metabolismus a pečují o pokožku kuřáků
  • vitamin E – bojuje proti volným radikálům
  • vitamin C – urychluje buněčné procesy

Jak by měla večerní rutina vypadat?

Aplikace vhodné kosmetiky je opravdu důležitá, nicméně bychom neměli zapomínat na základní procesy, mezi které patří:

Odlíčení

Odlíčení obličeje před spaním je základem večerní péče o pokožku. Já svou rutinu začínám tím, že si odlíčím make-up z pleti, kdy se specificky zaměřím na pleť kolem očí. Užívám k tomu speciální krém či kosmetické mléko. Následně se zbavím dalších nedokonalostí za pomoci micelární vody či krému, který se hodí k řešení problémů typických pro mou pokožku. Pokud si pleť neodlíčíte, riskujete, že bude vaše pokožka slabá a plná pupínků a podrážděných oblastí. Lidé s citlivou pokožkou a pokožkou náchylnou na alergie by měly odličování provádět za pomoci speciální odličovací rukavice. Stačí ji navlhčit vodou a následně užít k odstranění make-upu z pleti. Velkou výhodou je fakt, že rukavice není pouze na jedno užití. Stačí ji po každém použití promýt a bude vám dlouho sloužit. Mytí provádějte vlažnou vodou a mýdlem.

Spánek na dvou polštářích

Vyšší postavení hlavy pomáhá s odtokem lymfy dále do těla, namísto toho, aby se kupila pod očima a na obličeji.

Povlak na polštář hodící se k vašemu typu pokožky

V případě, že máte citlivou či suchou pokožku, vám mohu doporučit hedvábný či saténový polštář, který vám pomůže vyhnout se pomačkání a následnému podráždění pokožky obličeje. Hedvábný polštář funguje i jako prevence uzlování vlasů. V případě, že máte mastnou pokožku, doporučuji sáhnout po bavlněném povlaku, který dokáže absorbovat přebytečný maz. Je nutné ale povlak každý týden měnit. Pravidelné mytí za vysoké teploty jej zbaví bakterií a nečistot, které se na něj mohou při spaní zachytit.

Spánek v rukavicích

V případě, že si před spaním aplikujete hydratační krém na ruce, můžete péči ještě zkvalitnit tím, že budete spát v rukavicích. Pokožka vašich rukou bude ráno hebčí a měkčí. Podobně tomu může být i u vašich nohou. Stačí na ně aplikovat hydratační krém a následně spát s ponožkami. Tyto metody nepomohou zkrášlit pouze vaši pokožku, ale také vaše nehty. Pokud vás tak trápí křehké a nevzhledné nehty, můžete problém vyřešit za pomoci krému a rukavic či ponožek.

Užívání očního krému

Oční krém byste měli užívat až je vám kolik chce let. Nepoužívejte jej ale příliš! Pokud to přeženete, bude okolní pokožka vypadat opuchle. Doporučuji vám oční gel, jelikož jeho lehká konzistence vám pomůže vypadat svěže a odpočatě.

Užívání kosmetického másla a oleje

Másla a přírodní oleje podporují proces obnovy pleti. Obecně jsem velkým fanouškem másla shea, jelikož hydratuje a vyhlazuje pokožku. Avokádový olej, který také užívám velice často, chrání před ztrátami hydratace a udržuje vhodné pH pleti. Pokud vás trápí jakýkoliv kožní problém, noc je vhodnou dobou k aplikaci hydratačních obličejových masek. Noční péči o pokožku můžete dokončit aplikací bohatého hydratačního krému.

Exfoliace

Exfoliační obličejové masky mohou být ponechány na pleti přes noc tak, aby ráno podpořily absorpci denní kosmetiky. Přípravky určené k odstranění mrtvých kožních buněk zajišťují skvělé výsledky. Ráno mám vždy pocit krásnější, zdravější pokožky.

Užívání krému, aniž bychom to přeháněli

Ano, noční krém by měl být hustý, jelikož má dostatek času k tomu, aby plně penetrovat strukturu pokožky. Neměli byste to ale s jeho užíváním přehánět. Proč? Inu, příliš tlustá vrstva koncentrovaného nočního krému vám může ucpat póry, hlavně v oblasti nosu. Hloubkově hydratační, husté krémy, jsou skvělé pro péči o suchou pleť a pleť se sklonem k akné. Zajímavé je, že jeden produkt nemusíte užívat po celém obličeji. Vhodnou metodou je rozčlenění pleti obličeje na jednotlivé oblasti, kdy na každou jednotlivou oblast aplikujete vhodný produkt v optimálním množství. Hustý a bohatý noční krém aplikuji hlavně na místa, kde se mi pokožka loupe. Lehčí krém či gel aplikuji na místa, která se snadno mastí.

Jak vypadá vaše večerní rutina? Jakou noční kosmetiku užíváte? Dejte nám vědět v komentářích!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *