Medicínská estetika, kosmetologie a kosmetika. Jaké jsou zde rozdíly?

Zdravím, holky!

Často používáme různé termíny, které se pojí s péčí o kůži. Neustále si pleteme: kosmetologii, kosmetiku a estetickou medicínu. A pak všechno motáme dohromady. Abychom to ještě trochu zamotali, přidejme další termín: lékařská estetologie. Co to znamená? Čtěte dál a zjistíte to.

Na začátku byla…

Všechno začalo při zkoumání zdraví. Poté se odtrhla různá odvětví: kosmetologie, estetická medicína, dermatologie, estetická chirurgie, dokonce i estetické zubní lékařství. Pak se rozvinula nejen estetická medicína, ale i medicína zdravého životního stylu. To jsou oblasti, které se zabývají zlepšením vzhledu. Je toho všem ženám dobře známé?

Kosmetologie vs Kosmetika

Tyto dva termíny vznikly ze stejného slova – kosmetička. Kosmetologie i kosmetiku definujeme jako studie, které se zabývají zlepšením vzhledu. Ačkoli jde o podobné věci, využívají různých zkrášlujících metod. V kosmetice používáme například masáže, nauku o stravě, ochrany, a dokonce sport. Kosmetologie naopak využívá plastickou a estetickou chirurgii. Navíc se považuje spíše za část dermatologie.

Ve zkratce můžeme říct, že v současné době je kosmetologie název pro vědomou péči o tělo a prevenci před kožními onemocněními, péče o vzhled, vedení zdravého životního stylu, dodržování správných stravovacích návyků a fyzickou aktivitu.

Kosmetologie vs Estetické lékařství

Estetické lékařství se zabývá studiem vzhledu pomocí lékařských a chirurgických zákroků. Propojuje mimo jiné estetickou medicínu, estetickou dermatologii, procesy zpomalující stárnutí, vědu o stravě, rehabilitaci, a dokonce i prvky z filozofie, psychologie a sociologie. Cílem jak kosmetologie, tak estetického lékařství je zlepšení zdravého životního stylu pomocí zlepšení vzhledu. Kosmetologie využívá zkrášlující procesy. Estetické lékařství je ale pojeno pouze s doktory, kteří provádějí zkrášlující zákroky

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *