Jak bojovat proti zarudnutí pokožky a popraskání kapilár? Mrkněte na výběr mých 7 nejoblíbenějších obličejových sér pro citlivou pokožku

Léto se blíží svému konci a společně s ním se brzy rozloučíme i s teplým a příjemným počasím. Léto ale po sobě u většiny z nás zanechá několik stop. Většinou se jedná o opálenou a zářivou pokožku. V některých jiných příkladech jde o nevzhledné pigmentové skvrny a metličkové žilky. Jak je tomu u vás? Máte nějaké zkušenosti s kožními nedokonalostmi vzniklými vlivem slunečního záření?

Popraskané kapiláry 

Abychom si v tom udělali jasno, tak zmíním, že netvrdím, že jsou pigmentové skvrny, zarudnutí a metličkové žilky následkem pouze slunečního záření. Znám mnoho dívek, které mají na pokožce popraskané kapiláry po celý rok, jelikož je jejich pokožka obecně citlivá a náchylná na záchvaty růžovky.

Existují různé příčiny praskání kapilár:

  • genetická predispozice vedoucí k oslabení kapilární stěny
  • přespřílišné vystavování se slunečnímu záření
  • rozšíření kapilár vlivem účinku pití alkoholu
  • vysoké teploty během léta
  • arteriální hypertenze
  • hormonální disbalance
  • diabetes
  • dieta (např. ostrá jídla).

Jak se zbavit popraskaných kapilár?

Nejprve je nutné eliminovat příčinu. Pokud vás trápí metličkové žilky vlivem slunečního záření, pak rozhodně není od věci užívat opalovací krémy s vysokým faktorem. Pokud se objevuje podráždění po určitém jídle, pak byste jej zřejmě neměli jíst. Asi mě chápete.

Nicméně přemýšlení nad příčinami tvorby metličkových žilek vás nezbaví již vytvořených metličkových žilek na obličeji, viďte. Jak se tedy telangiectasie zbavit? Rozhodně vám mohu doporučit obličejové sérum proti zarudnutí. Jedná se o produkt s lehkou texturou a nesmírně efektivním účinkem, který je cílený na řešení problému s podrážděnou pokožkou. Pro efektivní vyřešení kožních problémů stačí užívat pravidelně vhodné obličejové sérum společně s vaším oblíbeným nočním krémem. A to je vše!

Abych vám ušetřila hodiny testování nejrůznějších produktů jsem si pro vás připravila žebříček sér, která jsem vyzkoušela a která dokáží pomoci s popraskanými kapilárami a zarudnutím pokožky.

TOP 7 OBLIČEJOVÝCH SÉR PROTI ZARUDNUTÍ

1. Nanoil Anti-Redness Face Serum

Nanoil Anti-Redness Face SerumMé oblíbené sérum pro eliminaci metličkových žilek a zarudnutí. Nanoil nabízí produkt s lehkou konzistencí, který se snadno vstřebává do pokožky a který ulevuje od podráždění. Nanoil nabízí celkem šest obličejových sér, ale toto funguje nejlépe právě na podrážděné pokožce. Sérum obsahuje extrakt z kaštanu, který posiluje stěnu cév. Sérum obsahuje směs rostlinných složek, které pokožku vyživují a obnovují a kromě toho také fungují jako efektivní antioxidanty. Pokud se sérum rozhodnete vyzkoušet, rozhodně nebudete litovat. Plné spektrum účinků se dostaví do 3 týdnů!

Stránky produktu: www.nanoil.cz

2. REN Evercalm Anti-Redness Serum

Předtím, než jsem přišla na Nanoil, jsem užívala sérum od méně známé značky. Sérum REN Evercalm Anti-Redness Serum v případě mé pokožky fungovalo skvěle a proto jsem jej zařadila na druhé místo mého žebříčku. I když je krémové, vstřebává se rychleji než mnoho gelových sér. Receptura obsahuje zklidňující a proto zarudnutí bojující látky, které pokožku chrání před dalším podrážděním. Má ale jednu vadu na kráse. Sérum REN Serum je o mnoho dražší, než Nanoil, aniž by ale nabízel lepší lepší výsledky. Proto jsem jej nakonec nahradila sérem od Nanoil.

3. Dermalogica UltraCalming Redness Relief Essence

Také jsem vyzkoušela sérum od Dermalogica, které obsahuje několik zajímavých ingrediencí. Sérum je založeno na piperonyl alkoholu, který pomáhá od zarudnutí typického pro růžovku. Kromě toho obsahuje vitamin E, extrakt z ovesných vloček a lékořice. Sérum je určeno pro boj s podrážděním a zarudnutím. Bohužel sérum při každodenním užívání rychle došlo.

4. La Mer MED+ Anti-Red Couperose Concentrate

A zde mám pro vás překvapení. Jistě jste slyšeli o jednom z nejdražších obličejových krémů na světě od La Mer. Já jsem se rozhodla vyzkoušet sérum La Mer MED+ Anti-Red Couperose Concentrate a byla jsem opravdu nadšená, jelikož jsem si myslela, že to byl skvělý nákup, protože bylo sérum daleko efektivnější než ten světoznámý krém! Samozřejmě, že se jednalo o sérum od jiné značky, než od La Mer. I přesto jsem byla účinky nesmírně nadšená. Sérum kombinuje tři mořské ingredience (sůl, extrakt z mořské řasy a extrakt z bahna). Výsledkem je efektivní eliminace zarudnutí.

5. Cosrx Cica Serum

Sérum Cica je dalším skvělým zklidňujícím produktem, který nabízí minimalistické balení, dostupnou cenu a standardní objem. I přesto se nejedná o typické sérum proti zarudnutí! Bylo vyvinuto pro citlivou a snadno podrážděnou pokožku, ale skvěle pečuje i o pokožku s metličkovými žilkami. Sérum Cosrx Cica Serum obsahuje pantenol, alantoin, betain, extrakt z gotu kola a dvě kyseliny. Tato směs posiluje obnovu pokožky. Doporučuji všem s hypercitlivou pokožkou.

6. PAI Instant Kalmer Serum

Jako kontrast k předchozímu produktu nabízím dražší a zajímavé sérum od PAI. Jedná se o typické sérum proti hyperpigmentaci, které nabízí rychlé účinky. Pokožku rozjasňuje a vyrovnává její tón. Přitom také pokožku zklidňuje. Receptura v sobě kombinuje ovesné vločky (zdroj omega kyselin) a hvězdici mořskou (zklidňující rostlina). Nevadila mi krémová textura, ale vím, že může být příliš hustá pro osoby s akné a mastnou pletí.

7. Medik8 Calmwise Serum

Málem jsem zapomněla na další zajímavé sérum pro podrážděnou a zarudlou pokožku. Rozhodně si zaslouží své místo na výčtu mých top produktů pro péči o pokožku s popraskanými kapilárami. Sérum Medik8 Calmwise Serum je dostupné v malé lahvičce a za vcelku vysokou cenu. Skleněná lahvička z tmaveného skla v sobě obsahuje inovativní ingredience zaměřené na snížení podráždění pokožky, mezi kterými nalezneme i extrakt ze šalvěje. Jedná se o skvělou směs, která dokáže mimo zklidnění pokožky zajistit také prevenci jejího vysušování. Velice efektivně zkrášluje tón pokožky a zabraňuje jejímu podráždění. Rozhodně není tím nejlepším, ale její účinek je obecně dobrý.

A CO VY?

Jaké sérum proti zarudnutí byste si vybrali?

Chci znát váš názor! Jaká séra jsou vaše nejoblíbenější a s jakými máte nějaké zkušenosti? Růžovka a zarudnutí jsou častými problémy, které trápí řadu z nás, takže se nebojte podělit a pomoci ostatním!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.