Nutri Clinic, Collagen – několik slov ohledně kolagenu v prášku

O kolagenních produktech jsem se dozvěděla od mámy, která používá kosmetiku na zralejší pokožku a často sahá i po elixírech mládí. Doufá, že jednoho dne objeví produkt, který by jí zajistil věčné mládí. Já si myslím, že žádný takový produkt neexistuje. To ale samozřejmě neznamená, že nezkouším produkty, které má máma kupuje na internetu.

Před nedávnem si zakoupila COLLAGEN od Nutri Clinic.

Samozřejmě připravím celkovou recenzi, ale začneme postupně. Co je to kolagen? Definice kolagenu je následující – protein odolný v tahu. Zkrátka se jedná o jeden ze základních stavebních kamenů naší pokožky. Pokud jej naše pokožka nemá dostatek, je pokrytá vráskami a pokožka je příliš volná.

Není se tedy čemu divit, když mé mámě došlo, že náhrada kolagenu je naprosto základní složkou v péči o pleť. Za mě by bylo daleko jednodušší brát pilulky s kolagenem, jelikož tato forma kolagenu od Nutri Clinic ve mě moc pozitivní pocity nevzbuzuje. Prášek se musí přidávat do koktejlů, jogurtů a nápojů, což mi nevyhovovalo. Raději bych polkla pilulku a byla hotová.

Pojďme se podívat na další faktory:

Jak přesně Nutri Clinic Collagen funguje?

Výrobce slibuje, že produkt dodává pokožce všechny esenciální složky pro podporu regenerace kolagenních vláken pokožky. Díky tomu:

  • posiluje nehty, vlasy a pokožku;
  • zpomaluje proces stárnutí pokožky;
  • pomáhá skrýt známky únavy;
  • funguje jako přírodní bariéra před sluncem;
  • urychluje růst řas a vlasů;
  • bojuje proti vypadávání vlasů.

Teoreticky tedy dělá přesně to, co bychom od produktu pečujícího o naší krásu čekali. Jaké jsou ale účinky kolagenu v prášku v praxi?

Máma tvrdí, že se jedná o efektivní produkt, ale já jsem celkem skeptická. Může se jednat o placebo, jelikož si o produktu přečetla tolik vychvalujících článků, že už sama nevěří, že by nemusel fungovat.

Podle mého názoru produkt nepřináší žádné viditelné účinky. Klasická kosmetika obsahující kolagen, která se dostává do problematických oblastí těla, funguje daleko lépe. Tento kolagen v prášku jsem si dříve přidávala téměř všude, ať už do jídla, či do pití. Jedla jsem doporučenou dávku a nevšimla si žádného zlepšení, i když jsem jej užívala pravidelně několik týdnů. Lepší výsledky dodávají i vlasové oleje a oleje určené pro péči o pokožku. Za mě se jedná o zbytečné vyhazování peněz, ale třeba bude produkt někomu vyhovovat.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *