Vitaminy. Jaký mají vliv na náš vzhled a naši krásu?

Jak se zkrášlit zevnitř? Jaké vitaminy a živiny musíme tělu zajistit a co se tělu stane, když jich nemá dostatek? Rozhodně se vyplatí tyto informace znát a proto jsem si pro vás připravila dnešní článek.

Jaké vitaminy chybí našemu tělu?

VITAMIN A – jeho nedostatek způsobuje pupínky a nejrůznější typy kožních nedokonalostí. Můžete jeho hladinu doplňovat skrze doplňky stravy. Kromě toho se vám během noci zlepší zrak. To za to stojí, že ano?

VITAMIN D – nezbytný pro všechny sportovce a bodybuildery, jelikož posiluje naše kosti a naše svaly. Pokud jste jak vy, tak vaše svaly často unavení, pak sáhnete po jídle s vitaminem C. Pomůže vám také s jakýmikoliv zažívacími problémy.

VITAMIN K – otravují vás neustálé škrábance a modráky, které se ne a ne zahojit? Pak je třeba doplnit vitamin K, který pomáhá s hojením ran a posiluje naše kapiláry.

VITAMIN C – tenhle vitamin každý známe! V rámci péče o naši pokožku je zcela nenahraditelný, ať už je její typ jakýkoliv. Efektivně zkrášluje pokožku, chrání ji před podrážděním, rozjasňuje ji a také vyrovnává její tón.

VITAMIN B2 – bez něj bychom vypadali jako upíři. Krvavé oči, bledá pokožka, hrozně vypadající vlasy. Pokud vás trápí cheilititis nebo neustále suché rty, pak vám zřejmě chybí tento vitamin, který nese název riboflavin.

VITAMIN B3 – špatná paměť, insomnia, dlouho se hojící a často popraskaná pokožka? To vše jsou symptomy nedostatku vitaminu B3, jinak známého jako niacin.

VITAMIN B7, neboli biotin, je důležitým zkrášlujícím vitaminem, který má dopad na stav našich vlasů, nehtů a naší pokožky. Jeho nedostatek může být také symptomem deprese. Můžete jej doplňovat skrze doplňky stravy ale naštěstí je drastický nedostatek vit. B7 vzácný.

VITAMIN B9 – kyselina listová je důležitá zejména pro těhotné ženy a pro ty, kteří potřebují posílit imunitu. Dokáže urychlovat obnovující procesy, zatímco jeho nedostatek vede k vážným změnám struktury pokožky a ke změnám nálad.

VITAMIN B12 – udržuje naše tělo v co nejlepším stavu. Nedostatek B12 se projeví necitlivými končetinami, povislou a nevzhlednou pokožkou, malátností, krvácením z dásní a špatnou pamětí. Bez tohoto vitaminu se velice snadno unavíme. Pokud si chceme udržovat paměť na optimální úrovni, pak je důležité sáhnout po doplňcích B12!

Jak vidíte, vitaminy ze skupiny B jsou důležité po udržení mladistvého vzhledu, vitality a mentálního zdraví. Ráda bych zmínila ještě jeden vitamin, který pravděpodobně znáte.

VITAMIN E je esenciální pro udržení si zdravé a krásné pokožky a zdravých a krásných vlasů. Tento vitaminem je to, co definuje mladou pokožko, jako mladou, jelikož zabraňuje tvorbě vrásek a stimuluje syntézu kolagenu a elastinu. Vitamin E je opravdovým fenoménem v oblasti zkrášlující kosmetiky. Přírodní oleje jsou plné vitaminu E, z nichž arganový olej jich obsahuje nejvíce. A to je dobře, jelikož vitamin E je rozpustný v tucích.

A to je konec mé vitaminové lekce. Máte dostatek vitaminů? Doplňujete je skrze doplňky stravy? Dejte nám vědět!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *