Jsou produkty na vlasový styling pro vlasy bezpečné? Pojďme zbořit tento mýtus!

Holky,

také se vám stává, že prostě ne a ne vlasy načesat tak, jak potřebujete? Vlasy zkrátka přestanou spolupracovat a vaší jedinou záchranou je sprej, pěna či gel? Stylingové produkty užívám relativně často. Je to špatně? Pojďme se podívat na to, jaký mají stylingové produkty dopad na naše vlasy a zdali se vyplatí je užívat.

Vlasové stylingové produkty

Produkty, které usnadňují styling zahrnují: gely, spreje, pěny, vosky a pomády. Můžeme k nim ještě doplnit přírodní oleje, krémy a produkty chránící vlasy před tepelným poškozením. Zajímavé je, že do této kategorie mnoho lidí zahrnuje i suchý šampon, i když jeho hlavní účinek je zcela odlišný.

Škála stylingových produktů je široká, že?

Jistě máte doma alespoň jeden (ne-li více) těchto stylingových produktů, jelikož značně usnadňují styling našich vlasů. Osobně užívám vlasový sprej!

Hlavní úkol: styling vlasů

Samozřejmě si můžeme vybrat mezi celou řadou stylingových produktů na vlasy. Jedna věc je ale všechny spojuje: jejich účinek.

Jaké jsou vlastnosti stylingových produktů na vlasy? Ve zkratce se jedná o kosmetiku, která nám má zajistit požadovaný účes. Proto, aby nám tyto produkty zmíněný účinek dokázaly zajistit je třeba, aby:

 • usnadňovaly rozčesávání vlasů.
 • usnadňovaly práci s vlasy.
 • definovaly přirozený tvar vlasů (např. kudrlinky).
 • zabránily kadeření vlasů.
 • chránily vlasy před vlhkostí, větrem a vysokými teplotami.

Toto je pouze krátký výčet klíčových úkolů stylingových produktů. Obsahují složky, které se ukládají na povrchu vlasů a tvoří vrstvu, která vyhlazuje, chrání a fixuje vlasy, přičemž jim také dodává lesk.

Úkol navíc: péče o vlasy

Dokáží se stylingové produkty o vlasy také postarat?

Ve většině případů ne. Během své kosmetické kariery jsem narazila na vlasové spreje, stylingové pěny a další podobné produkty, které dokáží dvě věci: usnadnit styling vlasů a podle výrobce vlasy také vyživit. Většinou se na balení vyskytují slova jako hydratace, obnova a posílení. Dokáží ale stylingové produkty opravdu vlasům zajistit hydrataci, obnovu a posílení?

Bohužel, nedokáží. STYLINGOVÉ PRODUKTY NEDOKÁŽÍ ZLEPŠIT STAV NAŠICH VLASŮ.

Myslím, že jsem vám již někdy vysvětlovala, jak tyto produkty fungují. Stylingové produkty nejsou schopny zlepšit stav našich vlasů, jelikož nabízejí pouze povrchový účinek. Nedokáží penetrovat do vnitřní struktury vlasů a tím pádem nejsou schopné zajistit vlasům dlouhotrvající výživu či obnovu. Samozřejmě se mohou zdát vlasy po aplikaci stylingového produktu opticky zdravější a krásnější, ale to je bohužel dáno krátkodobým efektem daného produktu, kdy dokáže vyhladit a změkčit vlasy.

Častý vlasový styling: nedoporučuji

Stylingové produkty na vlasy byly vyvinuty tak, aby nám pomohly se stylingem vlasů na každodenní bázi. Dlouhodobé zkrášlení vlasů ale nastane pouze v případě, že dojde k posílení, výživě a hydrataci vlasů, což se projeví jejich vyhlazením a dodáním lesku. Samozřejmě ale chápu, že když máme bad hair day, po stylingovém produktu zkrátka sáhnout musíme.

Příliš častý vlasový styling (který zahrnuje také aplikaci stylingových produktů) škodí vlasům a zhoršuje jejich stav. Nemusí se tak dostavit požadovaný účinek vyživující kosmetiky.

POZOR! Obecně se nedoporučuje příliš časté užívání vlasových stylingových produktů, jelikož tyto produkty:

 • uzlí vlasy, které se následně při rozčesávání lámou.
 • zatěžují vlasy.
 • mastí vlasy.
 • ucpávají póry a kutikuly, čímž narušují v nich probíhající pochody.
 • mohou vést k podráždění pokožky.
 • mohou způsobovat tvorbu lupů a vypadávání vlasů

Přírodní oleje pro vlasový styling: vhodnější alternativa

Mám tu pro vás efektivní alternativu stylingových produktů, která vám zajistí ochranu vlasů před škodlivými faktory a nepovede přitom ke zhoršení jejich stavu v dlouhodobém hledisku, právě naopak.

Jedná se o přírodní zkrášlující oleje! <3

Nevím, zdali jste věděli, že přírodní, za studena lisované a nezpracované oleje nejsou perfektní pouze pro zkrášlení vlasů, ale také pro zajištění jejich efektivnějšího stylingu. Dokáží vlasy efektivně vyhladit, zajistit jim lesk a chránit je před vysokými teplotami. Dále dokáží usnadnit rozčesávání, definovat kudrlinky a zajistit vlasům intenzivnější přírodní barvu.
Všehovšudy jsou zkrášlující oleje daleko efektivnější alternativou většiny vlasových stylingových produktů.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *