Vínová terapie. Jak se díky ní starat o pokožku?

Čau!

Víno… kdo ho nemiluje? Věděli jste, že jej spousta lidí nevyužívá pouze jako alkoholický nápoj? Ukázalo se, že je víno prospěšné celému tělu. A nemyslím tím pocit podnapilosti nebo radosti. Víno se hodí pro péči o pokožku a vlasy. Jaké výhody to přináší a jak jej používat?

Terapie vínem – co to je?

Terapie vínem je odpověď na rostoucí poptávku po přírodních složkách a způsobech péče mezi ženami. Zdravotní vlastnosti hroznů a vína jsou známé již od antiky, takže se tento typ péče rychle rozšířil. Proč je terapie vínem tak populární? Díky složkám, které jsou obsaženy v hroznech – AHA, BHA, PHA kyseliny, které obnovují, pomalu odstraňují mrtvé buňky, zjemňují a prosvětlují pokožku. Navíc zlepšují vstřebávání ingrediencí, které jsou obsaženy v každodenních produktech na péči o pokožku.

Kyselina vinná je nejdůležitější složkou a o úspěchu léčby rozhoduje její koncentrace. Čím vyšší je koncentrace, tím lepší. Účinky spočívají v podpoře odstraňování mrtvých buněk nebo pozitivním vlivu na spodnější vrstvy pokožky.

Mimo kyseliny vinné jsou hrozny zdrojem fosforu, vápníku a vitamínů A, E a B. Polyfenoly a flavonoidy pomáhají odstraňovat volné radikály. Tanin – jedna z nejcennějších složek hroznů – má omlazující a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají napínat.

K čemu je nám terapie vínem?

Tato terapie byla vytvořená pro všechny, kteří mají raději přírodní produkty na péči o pleť, pro ty, kteří potřebují pokožku uvolnit a zlepšit její vzhled. Terapie vínem je alternativou k léčbě čokoládou a jinými chutnými produkty, které skvěle voní. Terapie působí na několika místech a ovlivňuje naši pokožku i náladu.

Léčba vínem se doporučuje osobám, kteří trpí na suchou, vyzrálou a povolenou pokožku, na které jsou mírné vrásky a jiné nedostatky. Skvěle funguje i při boji s akné a umí si poradit s nadměrným vylučováním mazu. Bohužel se terapie vínem nehodí pro osoby, které trpí na cévní onemocnění, záněty kůže a alergiemi. Zajímavostí je, že i kojící nebo těhotné ženy mohou léčbu podstupovat. Produkty obohacené o víno nebo hrozny neovlivňují vývoj dítěte. Samozřejmě se však budoucí matky musí poradit se svým lékařem.

Jak probíhá terapie vínem?

V první fázi je nutné použít hrubější peeling, který odstraní mrtvé buňky pokožky a zlepší vstřebávání složek hroznů. Dále se vykoupete v koupeli z vína a vody a dáte si sklenici vína. Posledním krokem je masáž a ošetření těla. Je tu vůbec někdo, kdo by to nechtěl vyzkoušet?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *