Salónní laserová depilace. Stojí za to? A bolí hodně?

Ženy mají také rády lasery. Nejsou to sice ty, které známe z Hvězdných válek, ale přeci jen mají něco málo společného. Jedná se o sací hlavici, která emituje laserové paprsky ničící ochlupení našeho těla. Jistě vám došlo, že se jedná o proceduru laserové depilace. Zrovna jsem dokončila své čtvrté sezení.

Dnes bych vám ráda řekla, proč si nikdy nekoupím zařízení na domácí laserovou depilaci a proč je lepší nechat si chloupky odstranit v profesionálním salonu. Také se pobavíme o tom, jak procedura permanentní depilace vypadá. Samozřejmě následně zodpovím ty nejčastější otázky ohledně tohoto tématu. Pojďme tedy začít.

SALÓNNÍ LASEROVÁ DEPILACE: BOLÍ? JE EFEKTIVNÍ A CENOVĚ DOSTUPNÁ?

O co při laserové depilaci vlastně jde?

Laserový paprsek se dostává pod pokožku do hloubky asi 4 mm, takže se dostane ke kořínkům chloupků, které poškodí. Profesionálové toto nazývají “selektivní fototermolýza”. Tímto způsobem se zbavíte nechtěných chloupků. Kromě toho tato procedura pomáhá v případě, že vaše tělo sužují onemocnění typu perifolikulitida (zánět folikulů), která je často způsobena dlouhodobým užíváním žiletek způsobujícím zarůstání chloupků.

Laserový paprsek, který je emitován sací hlavicí, cílí pouze na folikuly. Nijak neškodí samotné pokožce. Přesně proto můžeme laser užívat i na citlivých oblastech našeho těla, jakými jsou např. intimní partie, horní ret či naše brada. Ráda bych zdůraznila, že čím hustší a tmavší chloupek je, tím efektivnější laserová depilace bude. První výsledky laserové depilace jsou viditelné již poté, co se dostanete ze salonu krásy (tzn. po prvním sezení). Každé další sezení probíhá v intervalu od 4 do 8 týdnů. Délka intervalů závisí na růstovém cyklu chloupku.

Jak přesně laserová depilace vypadá? Dnes se dozvíte, co se v salonech krásy opravdu děje

Před několika dny jsem měla již čtvrté sezení v rámci laserové depilace. Musím přiznat, že změna je naprosto nepřehlédnutelná. Svou kosmetičku navštěvuji každé 4 týdny. Již po prvních dvou sezeních jsem byla nadšená z toho, jak málo chloupků mi na těle roste! Bohužel po třetím sezení se chloupky začaly objevovat znovu. Nakonec jsem se dozvěděla, že tito “přeživší” byli ty chloupky, které při prvních sezeních byli v jiných fázích růstu a že se jedná o zcela normální věc. Když jsem navštívila kosmetičku a ohledně chloupků mi pověděla, řekla mi šťastně “To je skvělé! Pojďme Vás zbavit i těch zbývajících!”. Zjistila jsem, že přesně toto se pro úspěšné provedení depilace musí stát. “Přeživší” se museli objevit, aby se s nimi kosmetička mohla efektivně vypořádat. Opravdu jako v Hvězdných válkách 😀

Samozřejmě jsem se před celou procedurou bála, že bude bolet. Nevěděla jsem, jak celá procedura vlastně probíhá. Úplně bych zapomněla, před prvním sezením musíte vyplnit formulář, skrze který kosmetička zjistí, zdali netrpíte nějakou chorobou, atd. Musí zkrátka zjistit, zdali vám laser nijak neublíží.Nejvíce mě překvapila otázka ohledně medikace. “Opravdu musím vypisovat VŠECHNO co beru?”.

Nakonec to dopadlo následovně:

  1. PROCEDURA NEBOLÍ, jelikož kosmetička o pokožku pečuje speciálními chladivými pomůckami.
  2. Procedura NETRVÁ DLOUHO. V okolí intimních partií to trvá 10 minut a je hotovo.
  3. Jediná část, která je ve vaší gesci, je vyholit si oblasti, na které chcete při každém sezení zamířit.
  4. PROFESIONÁLNÍ LASER, jako např. Light Sheer, je nesmírně šikovná věc, která stojí malé jmění. Myslíte si, že by se nějaká domácí pomůcka mohla s tímto gigantem rovnat? Rozhodně ne.
  5. Existuje několik KONTRAINDIKACÍ K LASEROVÉ DEPILACI. Jedná se hlavně o těhotenství a kojená. Laseru nesmíte své tělo vystavovat ani v případě, že berete fotosenzitivní látky, jako např. vitamin A či hypericum. Toto je důležité hlavně v případě, že chcete zamířit na chloupky na obličeji.

Laserová depilace. Co si o ní myslím a slovo závěrem

Nebudu lhát, salónní laserová depilace byla pro mě takovým malým zjevením. Dříve jsem nemohla užívat žiletku, strojek či vosk. Holicí krémy také nefungovaly. Všechny klasické způsoby depilace u mě způsobily leda tak zánět folikulů. Proto jsem prošla internetové diskuze a narazila na laserovou depilaci. Probrala jsem vše s experty a rozhodla se, že je to metoda pro mě.

Profesionální laserová depilace se liší od té, kterou můžete provádět doma také svou časovou náloží. Profesionální je daleko rychlejší. Kosmetička ví přesně, co má dělat a jaké nastavení by se mělo ve vašem případě použití (síla laseru). Vše je rychlé a bezbolestné. Několik sezení stačí k tomu, abyste se chloupků zbavili na NĚKOLIK LET. Domácí lasery vám nikdy nezajistí takový účinek, jelikož je užívají nezkušení a netrénovaní jedinci a nikdy vám pod ruku nepřijde laser, který je byť jen částečně tak silný, jako ten profesionální.

A přesně proto jsem tak velkým fanouškem profesionální depilace v salonech krásy. Mohu ji doporučit opravdu každému. Jedná se o skvělou kosmetickou proceduru, která vás zbaví problémů s chloupky po několik dlouhých let.

Jaký máte na laserovou depilaci názor vy? Má někdo z vás doma svůj vlastní laser?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *