Řekněte ANO slunci! Jak pečuji o svoji pokožku, své vlasy a své nehty během léta?

Ahoj holky!

Když jedu na dovolenou, sama sobě pokládám jednu otázku: měla bych chránit svoji pokožku před sluncem, nebo bych se měla opálit? Odpověď je vždy stejná. Chráním si pokožku tak, abych se alespoň trochu opálila. V příspěvku vám předvedu mé metody pro bezpečné opalování a následné udržení tónu pokožky.

OBLIČEJ

Stejně jako ramena, obličej se velice snadno opálí, jelikož je nejvíce vystaven slunci a slunečnímu záření. Proto si před delšími pobyty na sluníčku vždy mažu obličej opalovacím krémem. Každý večer si na obličej zase nanesu hydratační masku a jednou týdně peeling. Enzymatické peelingy mi ucpávají póry, takže používám klasické peelingy s většími částicemi. Při výběru hydratačního produktu se dívám hlavně na obsah vitaminu E, koenzymu Q10 a dalších ingrediencí, které bojují proti volným radikálům a zpevňují pokožku. V mé taštičce mám vždy k dispozici malý hydratační krém na ruce a obličej.

TĚLO

O tělo se starám podobně. Oleje s UV filtrem, hydratační krémy a kosmetika dodávající přirozený lesk. Pokožku si jednou do týdne pročistím díky peelingu, načež si aplikuji hydratační krémy, oleje a másla. Sahám hlavně po produktech, které obsahují vitaminy s ložky proti stárnutí.

NEHTY

Také si potřebují odpočinout. Kdykoliv jedu někam na dovolenou, přestanu užívát hybridní a barevné laky na nehty. Neutrální odstíny, či vitaminové kondicionéry zcela stačí. Vybírám si ty, které byly obohaceny vitaminy A, C a F, vápníkem, aminokyselinami a keratinem. Každých několik dní si nehty promývám v jablečném octu, či je projedu citronovou kůrou. Tyto techniky se skvěle hodí pro zakrytí nedokonalostí a vyhlazení kutikul.

VLASY

Podobně jako pokožka, vlasy jsou také vystaveny většímu množství slunečního záření, díky kterému jsou často vysušené, jemné a slabé. Stačí je chránit za pomoci oleje či spreje obohaceného o UV faktor. V létě si dále vlasy chráním kloboukem, který mi zakryje také obličej a ramena. Na vlasové konečky si aplikuji pečující sérum. Jak se postarat o vlasy po dovolené? Stačí pravidelně nanášet hydratační a vyživující léčebné metody a užívat masky či kondicionéry s keratinem a vitaminy.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *