Mýdlo s dehtem. Má přírodní péče o tělo

Ahoj, holky!

Dnes vám popíšu můj způsob péče o vlasy a pokožku těla co nejpřírodnějším způsobem. Tuto techniku jsem objevila omylem, ale musím přiznat, že jsem s ní velice spokojená. Jde o užívání mýdla s dehtem.

Dehet? Co to je?!

Velice hustá substance, kterou získáváme procesem pálení určitých druhů dřeva. Nejpopulárnější dehet se získává z břízy. Má tmavě hnědou barvu a charakteristickou vůni. Díky svým ozdravným vlastnostem se používá v kosmetice a v domácí péči o pokožku. Dehet může pomoci při boji s lupénkou, akné, lupy a dalšími kožními problémy. Zajímavé je, že dehet používají i veterináři při léčbě kopyt dobytka. Dříve se dehet používal pro impregnaci kůže.

Jak přesně mýdlo s dehtem funguje?

Jedná se o skvělý produkt, skrze který si zajistíte optimální péči o svoji pokožku a o své vlasy. Pomáhá s/se:

  • hojením akné, psoriasis, plísňových infekcí, svrabu a alergické vyrážky;
  • stimulací krevního oběhu;
  • inhibicí vypadávání vlasů;
  • hojením ran;
  • vyrovnáváním funkce mazových žláz.

Mýdlo s dehtem – Účinky

Léčba s tímto typem mýdla dodává skvělé výsledky. Pokožka je čistá, zmizí z ní akné a vylučuje se daleko méně mazu. Póry pokožky jsou méně viditelné. I když mýdla s dehtem nedehydratují pokožku, doporučuji přesto používat hydratační krém vždy po jejich užití. Pokožka bude vždy připravená a v optimálním stavu.

Jak používat mýdlo s dehtem?

Mýdlo s dehtem můžete používat několikrát do týdně. Pomůže vám postarat se o obličej, krok a pokožku kolem poprsí. Užívat jej můžete i na pokožce hlavy a na zbytku těla. Stačí ji navlhčit tak, aby mýdlo pěnilo. Jedinou nevýhodou je nepříjemné aroma. Naštěstí se ale rychle vytratí a není tak intenzivní. Mýdlo doporučujeme všem, kteří bojují s kožním onemocněním a také všem, kteří by rádi osvěžili svoji rutinu.

Užívali jste někdy mýdlo s dehtem? Jak se cítíme ohledně tohoto přírodního produktu?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *