Koncept minimalismu v kosmetice. Méně je více, hlavně pro vaši pokožku

Minimalismus postupně začíná prosakovat do mnohých částí našeho života. Já přístup „méně je více“ vídávám ráda, jelikož díky němu šetříme naše okolí. Můžeme ale tento přístup aplikovat i na kosmetické produkty? Samozřejmě, že ano!

Před několika měsíci jsem se přestěhovala do domu a zjistila, že mám příliš věcí. Hlavně, co se kosmetiky týče. Sbírala jsem opravdu téměř všechny produkty. Krémy, balzámy, kondicionéry, barvičky a opravdu velkou spoustu přírodních olejů. To jsem si ale uvědomila až poté, co jsem se musela sbalit a přestěhovat. Pravdou je, že jsem reálně používala tak ¼ svého „inventáře“

Poté jsem si řekla, že stačí. Rozhodla jsem se nějakou pro mne nepotřebnou kosmetiku věnovat rodině a kamarádkám a zbytek letěl do koše. A co já? Já cítila, že se konečně starám o své tělo tak, jak bych měla.

Co je základem minimalismu v péči o krásu?

Základní pilíř: nejde o kvantitu, ale o kvalitu (přesně!)

Minimalismus je cesta za snižováním množství předmětů, které vlastníme. Často si schováváme kosmetiku, kterou nepoužíváme. Tyto zlozvyky by se ale měly v nejbližší době omezit. Nechtěné dárky, kosmetika od kamarádky, která nám ji koupila, i když jsme řekli, že ji nechceme a produkty, které jsme si koupili ve spěchu, jelikož byly ve slevě.

Další charakteristickou vlastností konceptu minimalismu v kosmetice je harmonie s přírodou a přístup, který by nám měl ušetřit peníze. Menší množství kosmetiky a přírodnější pečující produkty jsou tou nejsnazší cestou pro zlepšení stavu naší pokožky a našich vlasů. Při aplikaci minimalistických řešení v péči o naše tělo se můžeme těšit na pozitivní dlouhodobý výsledek našeho snažení a to jak v oblasti krásy, tak v oblasti našich financí.

Jak přetvořit koncept minimalismu v kosmetice v realitu?

Na papíře je vše lehké jako facka. Musíme ale přijít s nějakými pravidly. Přeci jen potřebujeme jiné produkty v zimě a jiné produkty zase v létě. Například stav našich vlasů se mění podle ročního období, takže naše kondicionéry musejí bojovat proti odlišným faktorům. Stejně jako vlasy, i naše pokožka potřebuje jiné složky výživy a péče. Obecně je lepší začít se změnou pomalu, což je snazší, než se snažit přijít s revolucí přes noc.

  1. Vyhoďte všechnu kosmetiku, která prošla.
  2. Vytvořte si seznam produktu, které musíte používat.
  3. Vyhoďte, či darujte zbytek.
    To by mělo stačit, hlavně na začátku. I když je k opravdovému minimalismu cesta daleká, stačí učinit první krok. Kromě toho máme často problémy s implementací drastických změn, takže často zbývá spousta nepotřebné kosmetiky i po implementaci výše zmíněných 3 pravidel. Doporučuji si každé dva týdny projít svůj seznam kosmetiky, jelikož postupně vyhodíte více produktů. Následujte tyto kroky pro udržení minimalismu ve vaší make-up taštičce.
  1. Užívejte chytrá řešení typu kosmetiky 2v1 či univerzální kosmetiky.
  2. Nakupujte kosmetiku v menších baleních.
  3. Vyzkoušejte domácí kosmetiku.
Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *