Jak správně pečovat o blond vlasy?

Ahoj, holky! Dnešní příspěvek bude zajímat hlavně všechny blondýny. Užijte si ho!

Víte, že blond vlasy zjemňují rysy obličeje, dodávají ženskost a dodávají vám mladší vzhled? Přesně proto stále více a více žen preferuje tuto barvu. To ovšem nestačí proto, abyste byly mladé a krásné. Správná péče o vlasy je také důležitá. Pojďte se podívat, jak si správně umýt, fénovat a kartáčovat vlasy.

Jak si umýt a vysušit blond vlasy?

Blond vlasy – často suché a jemné – mohou být myty každé dva až tři dny. Použijte šampon s přírodními ingrediencemi, který vám nebude vlasy nijak zatěžovat a ani vám nebude mazat pokožku hlavy. Aplikace hydratační masky či kondicionéru je skvělý nápad. Nezapomínejte produkt vymýt chladnější vodou, která uzavře kutikuly a vyhladí vlasy. Vyfénujte vlasy studeným vzduchem ze vzdálenosti asi 20 cm. Poté aplikujte lesk dodávající vlasový olej.

Jak se starat o blond vlasy?

Hydratace a ochrana jsou při péči o blond vlasy velice důležité. Z tohoto důvodu použijte oleje, séra a kondicionéry. Kosmetika by měla chránit vlasy před kadeřením, statickou elektřinou, vysycháním, roztřepením a ztrátou lesku. Čas od času promyjte vlasy bylinnou směsí, čímž vyhladíte její povrch. Konečky si zastřihujte každé dva měsíce, abyste udrželi jejich tvar.

Jaké produkty používat?

Vyberte si ty, které jsou určeny pro barvené, světlé, či blond vlasy. V drogeriích jistě naleznete celou škálu těchto produktů. Musí obsahovat SPF, silikony a hydratační, vyhlazující a obnovující složky. Vyzkoušejte také produkty obohacené o kamélii, která vlasy zesvětluje.

Jak si česat a stylovat blond vlasy?

Použijte široké hřebeny, či kartáče s přírodními štětinami. Vaše vlasy byste neměli příliš zatěžovat. Tepelný styling dále vlasy dehydratuje. Obecně se tedy doporučuje zvýšená míra obezřetnosti.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *