Jak si udržuji své ruce zdravé a krásné? Moje každodenní rutina péče o ruce!

Ruce se každý den musí věnovat milionu úkolů. I když jsou na práci zvyklé, pokožka našich rukou i tak díky své nesmírně jemné struktuře vyžaduje vhodnou péči. Denní rutina pro péči o ruce musí respektovat přirozený proces stárnutí, ke kterému dochází po třicítce. Jaký krém si vybrat? Jak vyhladit pokožku rukou a jak zabránit stárnutí?

Jaký krém na ruce si vybrat?

Hrubé a suché ruce vyžadují krém s obsahem urey, glycerinu a sorbitolu, který zajistí udržení molekul vody na povrchu rukou. Přípravky s vitaminem E, retinolem, hyaluronovou kyselinou a kolagenem posilují pokožku a mají účinek proti stárnutí. Co se pantenolu, lanolinu a vápníku týče, tak ty se hodí ke zklidnění podráždění a k léčbě atopické dermatitidy či dalších podobných kožních onemocnění.

Samotný krém na ruce ale nestačí. Lehký, hydratační krém je naprostým základem péče o ruce během léta. Na druhou stranu, během zimy je důležité užívat bohatý a ochranný krém.

Jak si vyhladit pokožku rukou?

Proto, abych si zvýraznila a vyhladila ruce na ně jednou týdně nanáším peeling se solí. Vlastně jen smíchám lžíci soli se lžící olivového oleje. Poté si peeling vmasíruji do pokožky tak, aby se sůl rozpustila. Následně si umyju ruce a protřu je citronovou šťávou smíchanou s vodou v poměru 1:1. Nakonec si ruce utřu ručníkem a následně aplikuji hydratační krém. Podle mého názoru je peeling se solí nesmírně efektivní z toho důvodu, že je sůl odpovědná za vyhlazení a zkrášlení pokožky. Co se ovocných kyselin, které nabízí citrónová šťáva, týče, mohu říct, že skvěle zbavují skvrn.

Jak zabránit předčasnému stárnutí rukou?

Dlaň naší ruky má tlustší vrstvu pokožky a obsahuje množství receptorů. Dorzální strana naší ruky má naopak tenkou pokožku a neobsahuje téměř žádnou podkožní vrstvu. Tato struktura je důležitá z toho důvodu, že by jinak nebylo možné ruku užívat s takovou přesností. Bohužel ale tento nedostatek podkožního vaziva a tuku způsobuje, že se na ruce rychle objevují známky stárnutí. Jak jsem již zmínila, stárnutí se projevuje již po třicítce. I když jde o zcela přirozený proces, můžeme jej zpomalit. Abychom tak učinili, je nutné sáhnout po krémech zajišťujících ochranu a hydrataci.

Jak začít o ruce efektivně pečovat?

Nejdříve ze všeho si kdykoliv se chystám dělat na něčem v domácnosti, či před aplikací peelingu, nejprve aplikuji kondicionér na nehty. Následně sáhnu po bohatém krému, který si vetřu do pokožky. Dále vám mohu doporučit krém, který se v angličtině označuje jako “bio-glove cream”, který dokáže vytvořit na pokožce ochranný film zabraňující průniku nedokonalostí a dalších škodlivých složek. Začíná účinkovat již po dvou minutách od rozprostření po pokožce. Následně bych si nasadila latexové rukavice, ale jelikož jsem na latex alergická, užívám gumové rukavice s vrstvou bavlny uvnitř.

Nyní jsem připravená začít uklízet 🙂 A co dělám, když s úklidem skončím? Umyju si ruce, ale sne klasicky v teplé vodě, která mi vysuší epidermis, nýbrž ve vodě, která má pod 20°C. Následně si ruce osuším ručníkem, aniž bych je třela. Stačí je zkrátka stisknout v záhybech ručníku. Neměli byste zapomínat na pokožku mezi prsty. Následně si aplikuji krém na ruce a nehty.

Jaké jsou vaše způsoby péče o ruce? Jaké máte nejraději produkty? Čekám na vaše komentáře!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *