Existuje vhodný způsob užívání parfémů? Představuji vám způsob, jak zajistit svému parfému dlouhotrvající účinek

Pro mě osobně, podobně jako pro mnoho z vás, jsou parfémy doplněním osobitého stylu. Co bychom měli dělat proto, aby s námi aroma parfému vydrželo déle a bylo intenzivnější? Zde je můj způsob prodlužování “životnosti” parfémů. Vlastně těch metod budu prezentovat hned několik 🙂

Někteří věří, že tajemství dlouhotrvajících parfémů tkví ve výběru vysoce kvalitní vůně, která musí bát drahá. Příkladem mohou být vůně Chanel, Armani či Dior. Dle mého názoru je to hloupost, jelikož pro dlouhodobější aroma parfému nemusíte investovat majlant. Kromě toho ani ty nejdražší esence na vaší pokožce nevydrží dlouho v případě, že je nevhodně aplikujete. Proto věřím, že opravdovým tajemstvím dlouhotrvající vůně je vhodná aplikace parfému. Dnes se přesně o tématu vhodné aplikace parfému pobavíme. Představím vám několik problémů, o kterých je vhodné mít přehled. Také vám řeknu několik slov ohledně těch nejčastějších chyb při aplikaci tak, abyste se jim vyhnuli.

Nejlepší místo pro skladování parfému

Co se parfémů týče, je důležité prakticky vše, včetně místa, kde je skladujeme. Čím více pozornosti budeme skladování parfémů dávat, tím větší bude možnost, že se nám parfémy brzy nezkazí.

Zde je několik pravidel ohledně skladování parfémů, na která nesmíme zapomenout:

  • parfémy musí být skladovány na suchém místě
  • musíme je chránit před sluníčkem skladováním na tmavém místě
  • parfémy nemají rády teplo, takže je lepší je nechat na chladném místě

A tady se často objevuje první chyba, která samozřejmě ovlivňuje výdrž parfémů. Parfémy často skladujeme v koupelně. Je to teplé místo, ve kterém je i vysoká vlhkost. Pokud je nemáme v koupelně, skladujeme parfémy na stolečku v ložnici, na který často paří slunce.

Proč je tak důležité uchovávat parfémy na správném místě během dne a noci? Inu, nevhodné skladování se projeví ztrátou vlastností esenciálních olejů. To ale není vše. Nutné je zmínit i další problémy. Vůně postupně ztrácí svou intenzitu, změní se její barva v extrémním případě se mohou oddělit jednotlivé fáze. Je tedy jasné, že tyto faktory negativně ovlivňují kvalitu parfému, což se ve výsledku projeví kratší výdrží vůně.

Vhodná aplikace parfému

„Kdy? Jak? Na jakou část těla?“ – toto jsou tři základní otázky, na které se ptá každý, komu se pod ruku dostane první parfém. Zajímá nás zkrátka, jak si parfém co nejvíce a co nejdéle užít.

Vyplatí se o tom něco vědět, jelikož způsob, kterým si aplikujeme parfém, má přímý vliv na jeho výdrž a aroma. Držet se několika málo pravidel není těžké a vyplatí se je naučit zpaměti tak, aby vám vždy přišla na mysl. Díky nim si i vy můžete užívat dlouhotrvající vůně.

1. Kdy je nejlepší doba k aplikaci parfému

Nejlepší je parfém aplikovat ihned po sprše či vaně, poté, co se ručníkem osušíte a oblečete se. Jedná se o dobu, kdy je pokožka stále vlhká, takže se molekuly parfémy snáze dostávají do hlubších struktur.

2. Na jaké části těla parfém aplikovat?

Vůně zůstává déle na vlhkých oblastech. Proto se aplikace na suchou pokožku nevyplatí. Parfém naneste na krk, vnitřní lokty, za uši a na výstřih.

3. Jak parfémy užívat?

Experti tvrdí, že bychom měli projít přes aerosol parfému stříknutého do vzduchu. Vůni můžete také aplikovat přímo na pokožku, ale je nutné si dané místo nijak nedráždit.

Příprava pokožky na aplikaci parfému

Nemohu přejít to, jak důležité je pokožku na aplikaci parfému připravit. Jedná se o další tajemství efektivního užívání parfému, o kterém mnoho lidí neví, či na něj zkrátka zapomněli. Je to škoda, protože se parfémy chovají jinak při aplikaci na suchou či na vlhkou pokožku.

Rozhodně se vyplatí nezapomínat na to, že tuk je perfektní vehikl, co se přenosu vůně týče. Pokud je pokožka suchá a bez vrstvy lipidů, parfém se z ní rychle vypaří. Můžete si být jisti tím, že aroma na vaší pokožce vydrží déle, pokud si parfém naneste na hydratovanou pokožku. Zde jsou tři typy jak zajistit parfému delší účinek.

ŘEŠENÍ 1. Před aplikací parfému použijte krém či tělový balzám. Samozřejmě bez aromatických látek, aby nedošlo k ovlivnění aroma parfému.

ŘEŠENÍ 2. Vmasírujte do pokožky trochu arganového, jojobového či mandlového oleje a berte olej jako základní vrstvu.

ŘEŠENÍ 3. Použijte vazelínu jakožto vehikl parfému vmasírováním do vybrané části těla a následnou aplikací parfému.

Shrnutí

Dle mého názoru není vhodné užívání parfémů nijak obtížné v případě, že nezapomenete na několik důležitých pravidel. Příkladem může být pravidlo ohledně nejvhodnějšího doby aplikace či nejvhodnějšího místa aplikace. Jakmile zjistíte, jak si parfém vhodně aplikovat, budete se moci s parfémy naplno vyřádit! Parfémový layering je např. metoda, kterou já užívám k tomu, abych si vytvořila upravené, osobní vůně.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *