Skvrny od řasenky. Zjistěte, jak se jim vyhnout

Make-up. Na jednu stranu zkrášluje, na druhou stranu může způsobit řadu problémů, včetně těch, způsobených nedostatečnou výdrží kosmetiky. Ano, mnoho z nás by si přálo, aby efekt krásného make-up po několikaminutové aplikaci kartáčkem vydržel věčnost. Bohužel nás realita dříve či později zklame a naše řasenka se začne odlupovat.

Dnes se na tento problém zaměříme do detailu.
Poradím vám, jak zabránit tomu, aby se vám řasenka rozmazala.

Co způsobuje, že se řasenka odlupuje a rozmazává?

Existuje celá řada faktorů odpovědných za zmíněné problémy a není na škodu se jich co nejefektivněji vyvarovat a prodloužit tak efekt řasenky.

Oproti tomu, co mnoho žen tvrdí, výdrž řasenky nezávisí na typu pokožky, který máte. Ať už je vaše pokožka suchá, mastná, či kombinovaná – řasenka na ní může zanechat šmouhy. Vyrovnání produkce mazu pokožkou vám zas tolik nepomůže.

Vliv ale rozhodně má pot, nebo spíše vysoká teplota, která jeho tvorbu podporuje. Oční stíny a řasenky se na zpocené pokožce neudrží tak dlouho, jak bychom si přáli. Stejně negativní dopad na výdrž make-upu má nízká kvalita řasenky – je to jednoduché. Levnější řasenka se vám nahromadí v koutcích očí, hlavně v případě, že řasenky aplikujeme opravdu spoustu, což je další faktor snižující výdrž řasenky. Rozhodně se vyplatí na to myslet 🙂

Co můžeme dělat, aby se nám řasenka nerozmazávala?

Riziko mazání řasenky se sníží:
  • aplikací voděodolné řasenky,
  • aplikací řasenkového primeru,
  • aplikací velmi kvalitní řasenky.

Občas nám ale voděodolná řasenka dojde a my musíme na naše řasy aplikovat „horší“ řasenku, kterou máme zrovna k dispozici. Naštěstí můžeme získat odolný make-up i za použití klasických řasenek. Zde je má tajná metoda, která vás zachrání právě v těchto situacích.

Jak si podomácku prodloužit účinek řasenky

  1. Na řasy aplikujte řasenku stejně, jako jste zvyklí.
  2. Počkejte, dokud neoschne.
  3. Aplikujte na řasy jednu vrstvu bezbarvého gelu na řasy.

To je vše! Vaše řasenka vydrží dole bez odlupování a mazání v oblasti očí.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *