Letní péče o pokožku s malinovým olejem

Ahoj, čtenáři!

Dnes si něco povíme o obličejových olejích

Mnoho z vás je přes léto nepoužívá, jelikož se bojíte, že vám jen zamastí obličej. To ale není pravda. Olej hodící se k vaší pokožce dokáže vyrovnat úroveň produkce mazu a chránit pokožku před nečistotami a toxiny.

Malinový olej – ideální olej pro péči o obličej (i mimo léto). Jedná se o skvělou kosmetiku, kterou můžeme používat namísto tradičního séra. Olej funguje jakožto UV filtr a skládá se z cenných vitaminů A a E (známých jako vitaminy mládí) a omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin. Olej si můžete nanášet i na vlasy s vysokou porozitou v případě, že chcete své vlasy rychle zkrášlit. Před sluněním se můžete chránit své vlasy vmasírováním trochu oleje do vlasových konečků.

Jedná se o skvělou letní kosmetiku, jelikož zabírá minimum prostoru a můžeme jej sebou brát, ať už jedeme kamkoliv. Olej funguje jako obličejové sérum, vlasový kondicionér, a efektivní léčebná kúra pro suchou pokožku. Mnoho dívek si nanáší malinový olej na pokožku skrze krátkou masáž po pobytu na sluníčku, jelikož se jedná o jemný a přírodní prostředek, který dodává pružnost a nezpůsobuje podráždění. Směs dokáže obličej ochránit a omladit.

Malinový olej nepoužívám v oblasti vlasové péče, ale nanáším si ho pod noční krém. Olej funguje skvěle hlavně na jemné pokožce pod očima, jelikož podporuje produkci kolagenu a elastinu a díky tomu pomáhá udržet tuto oblast pevnou a pružnou. Kromě toho dodává olej anti-bakteriální a anti-virové účinky. Skvěle díky tomu funguje jak na pokožce mladých dívek, tak na zralejší pokožce.

Malinový olej je mým věrným společníkem i během zimy. Přidávám jej do obličejových masek a vmasíruji si jej do rukou, abych se vyhnula omrzlinám. Věřte tomu, nebo ne, ale několik kapek přidaných do koupele funguje opravdu skvěle a zachránila jsem si tak nespočetněkrát pokožku před vysušením.

Pokud chcete dobrý obličejový olej, ale nemůžete si vybrat, zkuste se řídit mými radami. Malinový olej je opravdu skvělým pomocníkem, který se hodí ke všem typům pokožky.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *