Lesklý, jako diamant. Můj způsob aplikace lesklého make-upu

Nebojte, nechci vás přesvědčovat o tom, že byste měli začít nosit třpytivý make-up, namísto nude odstínů. Nejsem ani nijak velký fanoušek lesklého make-upu, ale to zřejmě již víte skrze mé předchozí příspěvky. Přišla jsem na myšlenku, která by nás mohla při jejím správném provedení omladit a dodat nám přírodní šarm. Existuje v kosmetice něco důležitějšího, než mladistvá krása a šarm?

Pojďme se podívat na můj krátký manuál ohledně použití highlighteru a přidání malého množství lesku do vašeho každodenního make-upu bez přehnaného výsledku.

Proč stojí lesklý make-up za to?

► Protože rozzařuje naše oči

Lesklý make-up zvýrazní vzhled našeho obličeje. Dávejte si pozor, abyste to s aplikací nepřehnali, jelikož můžete poškodit například citlivou pokožku okolo očí, kde se mohou později v životě formovat vrásky. Třpytky jsou pro teenagery, ale ženy ve středním věku mohou po třpytivých očních stínech také šáhnout a aplikovat si je v menším množství. Stačí zvýraznit střední oblast víčka a aplikovat matný ekvivalent kosmetiky do vnitřní a vnější části oka.

(Moje rada: lesklé oční stíny se snadněji aplikují za pomoci konečků prstů)

► Protože zeštíhluje oválné tváře

Nedělám si legraci, při optimální aplikaci se highlighter ideálního odstínu skvěle hodí pro zeštíhlení obličeje. Žádná kosmetika nám samozřejmě face lift nezajistí, ale rozhodně nám pomůže vypadat mladší. Jak používat zvýrazňovač? Lesklý make-up v praxi vypadá tak, že se zvýrazňovač aplikuje na linii spánku, kořen nosu a okolo lícních kostí. Pokud máte mastnou pokožku s nedokonalostmi, měli byste si vybrat zvýrazňovač jemnějšího odstínu. Silný highlighter by totiž mohl jen zvýraznit kožní nedokonalosti.

(Moje rada: před zvýrazněním vyrovnejte tón své pokožky make-upem)

► Protože budou vaše rty větší

I když jsou matné řasenky stále nejvíce in, rozhodně vám doporučuji vyzkoušet i řasenky s trochou lesku. Tuto techniku doporučuji hlavně těm ženám, které mají úzké rty a které by je rády zvýraznily bez invazivní terapie. Z tohoto důvodu byste měli sáhnout po lesku na rty, který obsahuje i zvýrazňující částice a speciální pigmenty. Díky odrazu světla budou rty vypadat zajímavěji.

(Moje rada: pro zintenzivnění efektu aplikujte highlighter okolo lícních kostí)

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *