Krém na pokožku pod očima. Pouze pro zralou pokožku?

Zkuste odpovědět na následující otázku: Jak často myslíte na pokožku pod očima?

Ti z vás, kteří si ještě na svém obličeji nevšimli vrásek, pravděpodobně tuto otázku ještě neřešili. Věřím ale, že ti z vás, kteří mají trochu zralejší pokožku, po nějakém krému sáhnete, či si aplikujete gelové náplasti proti kruhům pod očima a příliš rozvolněné pokožce. Až poté, co si všimneme prvních větších vrásek se začneme shánět po efektivních krémech, které nám okamžitě (nejlépe ihned po první aplikaci) pomohou.

Dobrou zprávou je, že proces vzniku prvních vrásek (pod očima) se může zpomalit. Čím méně se o tuto oblast pokožky staráme, tím dříve se nám na ní vrásky objeví.

Často to pak vypadá tak, že čtyřicetileté ženy mají méně vrásek, než jejich o deset let mladší kamarádky. Jak je to možné? Jsou to geny? Geny samozřejmě mají svůj vliv na stárnutí, ale velkou roli hraje i optimální péče.

Kdy je nejlepší čas sáhnout po krému na pokožku pod očima?

Pokožka začne stárnout hlavně po pětadvacítce. Tehdy začne ztrácet kolagen a elastin, který je odpovědný za pružnost pokožky. Z toho důvodu by se o svoji pokožku měli lidé zajímat již od tohoto útlého věku. Lidé často věří, že bychom si měli krém aplikovat i od dvacítky, pokud jsme vystaveni negativním faktorům, jako například nadměrnému slunečnímu záření, klimatizacím, atd. Nezapomínejte, že pokud kouříte, proces tvorby vrásek ještě urychlujete. Mladé ženy by tedy měly sahat po odlišné kosmetice (co se složení týče), nežli ženy starší. Čím mladší pokožka, tím menší jsou její potřeby. Další bod, který bychom si měli zmínit, je, že ať už je váš věk jakýkoliv, pokožka vždy vyžaduje hydrataci, takže krémy na pokožku pod očima by měly mít i hydratační účinek. Měli bychom si také pamatovat, že časté použití korektorů na pokožce pod očima může vést k její dehydrataci a únavě. Pokud cítíte, že pokožka pod vašima očima potřebuje péči, i když jste relativně mladí, neváhejte po ní sáhnout. Sáhněte po optimální péči i pokud se vám vrásky již objevily. Vaše pokožka vám poděkuje. Skvělá je i aplikace přírodních olejů s účinkem proti stárnutí, jako například aplikace arganového či malinového olej.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *