Každý jsme v hloubi duše umělec. Jak si vybrat tu nejlepší paletku očních stínů?

Ahoj,

dnešní příspěvek bude zajímavý, jelikož se v něm budeme věnovat ne jednomu, ne dvěma, ale přímo celé paletě očních stínů. Poradím vám, jak si vybrat ten, který se k vám nejvíce hodí a který splní vaše očekávání.

Tento příspěvek je určen všem ženám, které ještě nevědí, jak zajistit to, aby se oční stíny hodily k jejich pokožce a barvě očí. Dále se hodí i těm ženám, které jsou připravené investovat do sady kvalitních očních stínů. Pokud jste unavené neustálou potřebou nakupovat jednotlivé oční stíny a rády byste vyzkoušely celou paletu, rozhodně čtěte dál, v příspěvku naleznete několik praktických tipů.

Jak si vybrat kvalitní paletku stínů?

1. Studené, či teplé barvy?

Pravděpodobně již znáte svůj typ krásy a odstín můžete přizpůsobit barvě vaší duhovky. Pokud jej ještě neznáte, můžete si vybrat z celé řady neutrálních odstínů, které se hodí ke všem barvám očí. Tyto barvy se nazývají nude a lze je popsat jako všechny odstíny bronzových, béžových a olivově zelených s příměsí šedé.

Pokud nemáte nude paletku, rozhodně doporučuji jednu si pořídit. Nezapomeňte, že tyto stíny se skvěle kombinují s ostatními paletkami.

2. Matný, či perlový odstín?

Matné oční stíny jsou naprostou nutností, jelikož se hodí pro každou příležitost. Vaše paleta se ale nemusí soustředit pouze na matné odstíny. Existují paletky, které kombinují perlové, metalické a matné odstíny: přesně tuto možnost vám doporučuji v případě, že je toto vaše první paletka. Díky ní budete moci vyzkoušet různé typy make-upu, od klasického, přes romantický až po ten večerní.

3. Malá, či velká balení?

Jde hlavně o detaily a to platí i v případě make-up paletek, hlavně v případě, že ji chcete používat jak dlouho to jen jde. Soustřeďte se na váhu stínů. Mnoho kosmetických značek chce uspokojit své klienty a tak díky několika make-up trikům stíny vkládají do větších a menších kompartmentů. Ty větší jsou většinou světlejší, nude stíny (jak matné, tak perleťové), jelikož se při nanášení make-upu používají nejčastěji. Tyto stíny mohou dále tvořit základ tmavším odstínům, jelikož dokáží zvýraznit vnitřní koutek očí a často se používají pro potřeby zvýraznění. Já sama je občas používám pro potřeby tvarování mé tváře.

4. Důležité, či nedůležité?

Pokud budete během dne make-up často upravovat a budete proto paletku nosit vždy u sebe, myslete také na to, jak paletka vypadá a jak stabilní bude.

Tak šťastné nákupy!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *