Má rutina péče o pokožku poté, co vylezu z vany. Jak si udržet hebkou pokožku bez podráždění?

Myslím si, že všichni milujeme ten pocit, když si po dlouhém dni konečně lehneme do teplé vany se spoustou pěny.

Pojďme se ale pobavit o tom, jak se postarat o naši pokožku poté, co z koupele vylezeme. Musíme si být vědomi výhod koupele (relaxace a odpočinek), ale stejně tak i jejích nevýhod.

Ale dosti bylo s úvodními řeči. Pojďme se pustit do akce!

Uklidňující koupel vs rychlá sprcha

Lidé se řadí do dvou skupin: fanoušci dlouhých koupelí a fanoušci rychlých sprch (pro rychlé osvěžení, bez mrhání časem).

Mohu s klidem říct, že se řadím do první skupiny. Myslím si, že koupele skýtají celou řadu výhod a že bychom je neměli zanedbávat. Vyzdvihla bych hlavně:

  • uklidnění pro tělo i duši: koupele mají aromaterapeutický účinek, pomáhají eliminovat stres a uvolňují svaly.
  • zajišťují hydrataci, výživu a obnovu našeho těla v případě, že užíváme vhodné ingredience, jako např. oleje a že po koupeli dodržujeme vhodnou péči o pokožku.
  • tělový detox, jelikož koupel očišťuje pokožku a odstraňuje z těla toxiny.
  • účinek proti celulitidě a proti stárnutí díky stimulaci krevního a lymfatického oběhu teplou vodou a specifickými ingrediencemi.

Stojí koupele za to?

Rozhodně ano! <3

Čas od času si namísto sprchy dopřeji vanu, jelikož mám ráda ten pocit, když se večer mohu uvolnit. Pořád jsem si ale vědoma toho, že koupele mají i své nevýhody.

Čas strávený ve vaně může být tak idylický, že ve vaně můžeme strávit i celý večer. Existuje ale několik triků, které vás z vanu dostanou rychle a efektivně (můžete si např. nechat otevřené dveře tak, aby voda ve vaně rychleji vychladla, čímž vás donutí vanu opustit).

Mnoho lidí vanám vyčítá to, že dokáží vysušovat pokožku. To je pravda pouze v případě, že se o pokožku po opuštění vany vhodně nestaráte!

Po vypuštění vany: pravidlo pěti minut

Proč pokožka po opuštění vany tak rychle vysychá? Jedná se o výsledek vypařování vody. Během vanování se stimuluje krevní oběh a otevírají kožní póry. To vede k rychlejším ztrátám vody. Může to být pro vás překvapivé, nicméně je tomu tak. To, že je vana plná vody naší hydrataci nepomůže.

Slyšeli jste již někdy o pravidlu pěti minut? Troufám si tvrdit, že ne. Já o něm dříve taky nevěděla. Je velice důležité. Hlavně z toho důvodu, že je těch několik prvních minut po vylezení z vany nesmírně důležitých.

Toto pravidlo nařizuje aplikaci produktů pro péči o pokožku okamžitě poté, co z vylezeme z vany a osušíme se ručníkem. Je důležité to stihnout do pěti minut, protože to je doba potřebná k tomu, aby se voda vypařila. Nikdy na toto pravidlo nezapomeňte!

Jak pečovat o pokožku po vanování?

Mám pro vás několik metod, jak se vyhnout vysychání pokožky po vaně. Kromě produktů k tomu určených můžete vyzkoušet následující.

1. Teplota vody ve vaně

Teplota vody ve vaně je tím prvním, na co je třeba myslet. Horká vana není pro pokožku zrovna dvakrát blahodárná, jelikož způsobuje rychlejší vypařování vody. Pokud nechcete mít problémy s hydratací pokožky po čase stráveném ve vaně, pak vám doporučuji spíše koupele ve vlažné či chladné vodě, které vám pomohou zlepšit krevní oběh bez poškození přírodní hydro-lipidové vrstvy, která vás chrání před dehydratací.

2. Šetrné sušení ručníkem

Další krok zahrnuje sušení pokožky. Často si sušením pokožku dráždíme. Proč? Protože nevíme, jak na to a ručníkem pokožku příliš dřeme, abychom se mimo sušení také dokázali udržet v teple. Bohužel tím kromě zlepšení prokrvení odtrhneme ochrannou vrstvu a podráždíme si pokožku.

3. Hydratační krém/balzám

Je nutné neopomínat hydratační produkty. Může se jednat o váš oblíbený balzám či lehký krém. Možností je i příprava vašeho vlastního produktu, např. s kys. hyaluronovou, medem či jogurtem. Důležité je, aby produkt obsahoval pokožku nijak nezatěžující zvlhčovadla, které udrží vodu v pokožce. Pamatujte na pravidlo 5 minut!

4. Tělové olejování

A nakonec velice jednoduchá a efektivní metoda, na kterou nedám dopustit! Tělová olejová masáž, která dokáže stimulovat oběh krve, zajistit pokožce pružnost a zbavit ji celulitidy. Masáž provádějte za použití kvalitních tělových olejů. Ideální jsou za studena lisovaný, nezpracovaný a 100% organický arganový či mandlový olej (pro citlivou pokožku). Díky olejové terapii je má pokožka sametově hebká a skvěle uvolněná.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *