PEH: Proteiny, změkčovadla, zvlhčovadla a vlasová péče obecně.

Ahoj!

Profesionální vlasová péče (včetně té z domova) závisí na aplikaci kosmetiky schopné vyrovnat úroveň PEH. Tato anglická zkratka v překladu znamená: proteiny, změkčovadla a zvlhčovadla. Jedná se o tři základní složky, které vlasy vyžadují pro svůj silný a efektivní růst. Jak je aplikovat tak, abychom si užili krásných a zdravých vlasů?

PEH: Proteiny

Proteiny našim vlasům zajišťují objem, obnovují jejich poškozenou strukturu a zajišťují jim přírodní lesk. Nedostatek proteinů se projeví matnými a nevzhlednými vlasy bez objemu, které se snadno nabíjejí statickou elektřinou. Proteiny a zvlhčovadla spolu tvoří zajímavou dvojici, jelikož by jejich hladiny měly být vyrovnané. Typ proteinu můžete vybírat dle typu vlasů či dle vašich preferencí. Jedním z nejefektivnějších typů proteinu je hydrolyzovaný keratin a silikon. Pokud hledáte něco šetrnějšího, doporučuji rostlinné extrakty, elastin a kolagen.

PEH: Změkčovadla

Co se změkčovadel týče, tvoří ochrannou vrstvu, která chrání vaše vlasy před škodlivými faktory z prostředí. Kromě toho změkčovadla dle svého názvu dokáží naše vlasy změkčit a zajistit jim příjemnou hebkost. Pokud to ale se změkčovadly přeženeme, budou naše vlasy nevzhledné a zatížené. Co se změkčovadel týče, doporučuji: přírodní oleje, vosky, silikony, mastné kyseliny, lanolin, minerální oleje. Změkčovadla musíte vybalancovat s proteiny a zvlhčovaly.

PEH: Zvlhčovadla

Zvhlčovadla jsou odpovědná za udržování optimální hydratace našich vlasů. Když je ve vlasech příliš málo zvlhčovadel, jsou matné, nevzhledné a bez objemu. Když je jich naopak příliš, jsou kadeřavé a náchylné k uzlení. Nejčastějšími zvlhčovadly jsou glycerin, aloe, med, urea a pantenol. Proti nim stojí proteiny.

Jak nastolit rovnováhu mezi PEH?

Špatnou zprávou je, že neexistuje univerzální recept na to, jak tuto rovnováhu nastolit. Musíte se zkrátka testovat produkty do té doby, dokud nenajdete optimální množství všech tří složek tak, abyste vašim vlasům zajistili vše, co potřebují. Také bych vám měla říct, že produkty často obsahují směsi těchto tří složek a jedná se buďto o EH, HE nebo PEH. PH není příliš častý pár, což je v tomto případě kombinace proteinu a zvlhčovadla. E znamená změkčovadlo.

Jaký máte názor na PEH rovnováhu vy? Zkoušeli jste již vlasovou péči za pomoci vyrovnání PEH?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *