Zkrášlující oleje pro zkrášlení pleti a těla. Podívejte se, jaké účinky v sobě skrývají!

Ahoj všichni!

Vím, že mnoho z vás bere oleje jako loňský trend, jelikož se o nich celý rok neustále mluvilo. I přesto ale existují lidé, kteří o zkrášlujících olejích ještě neslyšeli. Ano, čtete správně. Kromě toho se neustále vyvíjejí nové metody inkorporující zkrášlující oleje. Proto tu mám pro vás tento článeček, ve kterém zjistíte, zdali se vyplatí užívat oleje pro čištění obličeje, boj proti vypadávání vlasů a odstranění celulitidy.

Přírodní zkrášlující oleje. Jaké to jsou?

Mastná tekutina získaná ze semen a jader určitých rostlin. Proces extrakce zkrášlujících olejů se liší od procesu extrakce kuchyňského oleje hlavně tím, že zkrášlující oleje nejsou následně vystavovány teplu, jelikož jsou lisovány za studena a nejsou nijak tepelně opracovávány. Tímto způsobem v nich výrobce dokáže udržet násobně více živin a blahodárných složek, než by tomu bylo s běžnými postupy.

Proč přírodní oleje tak skvěle fungují?

Velká dávka fytosterolů, flavonoidů, esenciálních mastných kyselin, vitaminů a minerálů dělá z olejů naprosto nenahraditelnou složku péče o tělo. Představte si, jak u vytržení byste byli, kdyby vám někdo představil kosmetiku s IDEÁLNÍM SLOŽENÍM. Kosmetiku, která nezpůsobuje alergické reakce a je zcela bez parabenů. Kosmetiku, která je složena z ingrediencí, které efektivně zkrášlující pokožku, nehty a vlasy.

Jak užívat zkrášlující oleje v každodenní rutině?

olejová vlasová maska pro zajištění růstu a posílení vlasů

Jedná se o tu nejlepší vlasovou masku, kterou jsem kdy měla příležitost vyzkoušet. Dívky, které si oleje na vlasy nanášejí pravidelně moc dobře ví, o čem mluvím. Ve zkratce si díky masce zajistíte ultra hebké, měkké, lesklé a pružné vlasy. Kromě toho se vlasům dostane výživy a hydratace a to zcela systematicky. Vlasové masky lze aplikovat i na pokožku hlavy. Efektivní složky olejů posilují folikuly a zabraňují vypadávání vlasů. Kromě toho přírodní oleje podporují přirozený růst vlasů, které také posilují. Přírodní oleje dokáží vlasy chránit i před negativními účinky nepříznivých povětrnostních podmínek.

OCM – perfektní péče o pleť

Slyšeli jste již o OCM? Tipuju, že alespoň polovina z vás ano, jelikož je to metoda, kterou alespoň jednou zmínil snad každý blogger a vlogger. Ze začátku jsem byla vůči metodě dosti skeptická, jelikož mám od přírody mastnější obličej, tak mi přišlo zvláštní na něj nanášet extra “mastnotu” ve formě oleje. Bála jsem se, že budu mít nevkusný, lesklý a mastný obličej. Poté, co jsem se přírodním olejům začala blíže věnovat, jsem zjistila, že jejich aplikace na mastnou pokožku není problém, jelikož pokožku nemastí, ani ji nedodávají nepřirozený lesk. Přírodní oleje zkrátka regulují a vyrovnávají produkci mazu, což je velice důležité hlavně v případě, kdy máte mastnou pokožku.

Rozhodla jsem si, že si začnu přírodní oleje míchat sama. První dávku jsem si připravila z ricinového oleje (základní složka všech OCM směsí) v kombinaci s arganovým a jojobovým olejem. Věřte mi, když vám říkám, že péče o pleť za pomoci OCM je snadná jako facka. Nejen to, ale oleje kromě toho dokáží čistit póry a odstraňovat nečistoty a kosmetická rezidua. Přírodní oleje dále pokožku uklidňují a chrání před poškozením. Toto téma si ale projdeme v dalším článku.

Olejování poškozených nehtů

Stěžujete si často na slabé nehty? Často tak činní ti, kteří mají rádi gelovou manikúru a jsou tak obeznámeni s problémem křehkých, jemných a dehydratovaných nehtů. Naštěstí můžete poškozené a unavené nehty velice snadno obnovit za pomoci teplého oleje. V kombinaci s medem a citronovou šťávou dokáže totiž olej opravdové divy. Nehty budou již po pár týdnech viditelně krásnější a silnější.

Jaké oleje bych vám doporučila pro obnovu poškozených nehtů? Ricinový olej v kombinaci s olivovým olejem. Mějte ve směsi nehty ponořené alespoň 10-15 minut každý večer. První výsledky uvidíte již po cca 5 dnech.

Oleje jakožto složky obličejových masek

Moji jílovou masku již nikdy nebudu míchat s prostou vodou. Od doby, co jsem zjistila, že je možné jíl kombinovat s kosmetickými oleji, tento tandem užívám zcela pravidelně. Masky si dále obohacuji o levandulovou vodu, ale přiznám se, že tato složka není AŽ TAK důležitá. Ve většině případů při přípravě masky sáhnu po zkrášlujícím oleji (arganový či jojobový) a bílém kosmetickém jílu, který naprosto miluji. Toto kombo mi nabízí tu nejlepší formu čištění pleti, s jakou jsem se doposud setkala. Kromě toho pokožku vyživuje a chrání před předčasným stárnutím. 

Užíváte přírodní oleje? Máte nějaký nápad, jak je ještě více integrovat do naší každodenní rutiny? Napište do komentářů!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *