Rozloučení se s letními prázdninami! Jak si udržet krásnou pokožku i po opalování?

Čau, čau, čau! 

Léto se pomalu blíží ke konci a tím jediným, co z něj za chvíli zbyde, budou vaše fotky v galerii. Zbydou vám ale opravdu pouze ty? Podívejte se pozorně na vaši pokožku. Jistě je vaše pokožka o něco snědší, viďte. Pokud si chcete toto opálení udržet co nejdéle, čtěte dál!

Koupání po opalování

Za mě je určitě skvělý nápad pořádně se umýt po vystavování se sluníčku. Nejen, že se pokožka osvěží, ale také se uklidní. Kromě toho se zbavíte písku a mořské soli, což bude mít na pokožku opět pozitivní dopad. Dále byste si měli uvědomit, že je nutné užívat vhodné produkty pro mytí a péči o pokožku. Jakmile si zajistíte přísun takové kosmetiky, která vaše tělo skvěle umyje a zároveň vyživí, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Skvělé je také užívání esenciálních olejů, Epsomových solí a dalších vyživujících a zkrášlujících produktů, které vám jak při koupeli, tak mimo ni, zklidní tělo i duši.

Tělový balzám po opalování

Jedná se o velmi důležitou součást péče o pokožku, o to víc poté, co strávíme delší dobu opalováním. Hlavním úkolem je dodat pokožce vodu a také ji zklidnit. Pokud si vyberete kvalitní balzám, můžete si být jisti, že vaší pokožce dodáte vhodnou výživu, za což se vám odvděčí pevnou strukturou a dlouhotrvajícím opálením. Abyste si toto hledání usnadnili, hledejte následující ingredience: kakao, olivový olej, vlašský ořech, vitamin E a B5.

Zelenina a ovoce

Víte, že existují některé potraviny – hlavně ovoce a zelenina – které jsou schopny prodloužit životnost vašeho opálení? Mluvím hlavně o betakarotenu, což je pigment, který dokáže ztmavit pokožku. Najdeme jej v mrkvi, špenátu, rajčatech, brokolici, melounech a v mandarinkách. Rozhodně doporučuji zavést ovoce a zeleninu do vašeho jídelníčku.

Jak se o opálenou pokožku starat doma?

Pokud jste fanouškem domácí zkrášlující kosmetiky, pak rozhodně vyzkoušejte některé recepty našich babiček. Vyzkoušejte mléko, přírodní jogurt, kvasinky, kousky okurky či listy aloe.

Bum!

Pokud vás bolí spálená pokožka, vyzkoušejte některé léty prověřené metody utišení bolesti a podráždění. V těchto situacích vám pomůže aloe, hyaluronová kyselina, mentol a d-pantenol. Nabízejí vám okamžité zchlazení pokožky a pomoc od podráždění. Ve výsledku jejich aplikace i k zajištění zdravého tónu pokožky.

Něco málo pro naše vlasy

Vaše pokožka není tou jedinou částí vašeho těla poškozenou sluníčkem. UV záření má neblahý dopad i na vaše vlasy. Když to s opalováním přeženeme, naše vlasy se vysuší, zmatní a ztratí barvu. Pro potřebu jejich obnovy vyzkoušejte vlasové spreje, masky a kondicionéry, které by jim měly dodat dostatečnou úroveň hydratace, lesku a sytosti barvy. Tyto přípravky by také měly vlasy prodloužit a posílit.

Máte nějaké další nápady jak na péči o pokožku po konci léta?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *