Jak se starat o vlasy po odeznění léta?

Ahoj, holky!

Sluníčko, slaná voda, suchý vítr. Vlasy to během léta nemají vůbec jednoduché. Zatímco vy si užíváte krásného počasí a relaxujete, vaše vlasy jsou vystavené poškození a dehydrataci. Jakmile skončí léto, vlasy dají svoji nespokojenost najevo zhoršením stavu. Jak si tedy vlasy obnovit a chránit?

Nejdříve ze všeho, mytí

Z vlasů musíte během léta vymývat všechny nečistoty – písek, mořskou sůl a další nedokonalosti, které se mohli mezi vaše vlasy dostat během léta. Po každém opalování se snažte postarat o své vlasy. Po skončení léta se stavte za svým kadeřníkem a zeptejte se ho, jestli by se nemohl o vaše vlasy postarat nějakou obnovující léčebnou kúrou. Pokračujte s péčí o vaše vlasy z pohodlí domova. Nezapomeňte si vlasy pravidelně mýt. Klidně i dvakrát po sobě. Proč dvakrát? Je to jednoduché. První mytí umyje nečistoty a špínu. To další umyje otevřené kutikuly a usnadní extenzivní péči. Po mytí si aplikujte masku, či kondicionér, který se snadno absorbuje.

Za druhé, zastřihování

Další důležitý bod. Po skončení léta navštivte kadeřníka a zeptejte se ho, zdali by vám nezastřihnul poškozené konečky. Slunce, vítr a voda se na nich pěkně vyřádili: konečky jsou jistě roztřepené, suché a matné. Nejlepším řešením je je zkrátka ustřihnout. Neprotestujte, pokud vám chce kadeřník zastřihnout i pár cm vlasů.

Za třetí, další metody obnovy vlasů

Pro obnovu vlasů po létě používám kosmetické oleje. Aplikuji je od poloviny délky růstu vlasů směrem níže a nechám je působit cca hodinu před promytím a stylováním vlasů. Pokud se rozhodnete udělat to samé, nezapomeňte neaplikovat olej na pokožku hlavy – můžete si ji tímto zamastit.

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *