Tak hezká květina! Hledík a jeho vlastnosti

Pokud jste ten typ holky, která se ráda zblázní a proběhne se po louce plné květin, mám pro vás návrh. Zastavte se, podívejte se pořádně na rostliny kolem vás a připravte si herbář. Klidně se může stát, že takto narazíte na tu nejefektivnější kosmetiku!

Dnes bych vám ráda představila hledík, jedná se o malou rostlinu, která roste na většině zahrádek. Jedná se o rostlinku pocházející z oblasti kolem středozemního moře. Také se jí velice daří v Turecku. Rozhodně jste kolem této květiny v životě již někdy prošli. Pravděpodobně jste jí nevěnovali pozornost, či zkrátka nevěděli, že má takové schopnosti. A věřte nám, když řekneme, že jich má opravdu spoustu!

Malá, ale silná květinka 😉

Hledík je zdrojem favonoidů, esenciálních olejů, antocyaninů a minerálních solí. Co se semen týče, jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny.

Blahodárný účinek mají jak květ, tak stonek, tak semínka. Chcete o rostlině slyšet jednu zajímavost? Věděli jste, že v oblasti kosmetiky existuje i olej z hledíku?

O této květince jsem si přečetla již tisíce článků, takže o jejích účincích toho vím opravdu spoustu. Teď ale sedím před počítačem a nevím, zdali se nákup hledíkového oleje vyplatí. Samozřejmě si můžu infuzi připravit sama, ale olej z ní už nedostanu.

Olej z hledíku – Jaké má vlastnosti?

  • má silný čistící účinek;
  • má protizánětlivý účinek;
  • při externím užití tlumí bolest;
  • hydratuje, vyživuje a posiluje.

Olej z hledíku se může užívat i jako olej na vlasy, jelikož 80% jeho receptury tvoří mastné kyseliny: kyselina olejová (omega-9) a kyselina linoleová (omega-6). Jak vidíte, jedná se o velice efektivní olej, který funguje jak na vlasech se střední, tak na vlasech s vysokou porozitou. Když jsem se k oleji konečně dostala (nemohla jsem jej celé věky najít, ani v online obchodech), opravdu jsem brzy pocítila jeho sílu, co se péče o vlasy týče!

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *