Můj způsob aplikace make-upu

Zdravím!

Definujete své obočí stejně ostře jako to dělá spousta celebrit a bloggerů? Vypadá pak vaše obočí stejně, jako to jejich? Vypadá vaše obočí, jako by vám ho na čelo někdo přimaloval? Pokud ano, tak je opravdu nutné přestat! Proč? Protože nejvíce slušivý je přírodní vzhled obočí! To samozřejmě neznamená, že byste se měli zcela zříct aplikace make-upu na obočí. V dnešním článku si povíme několik důležitých informací o profesionálním make-upu na obočí. Užijte si čtení!

Před aplikací make-upu…

… se vynasnažte optimálně vytvarovat své obočí. Pokud máte široké oči, neodstraňujte obočí, které se nachází na vnitřním začátku oblouku obočí. Díky tomu si opticky zkrátíte vzdálenost mezi očima. Toto pravidlo funguje samozřejmě i obráceně. Pokud máte oči blízko u sebe, trochu obočí můžete odstranit. Nezapomínejte, že odstranění příliš mnoho chloupků se může vymstít. Můžete si vytvořit úzkou linii obočí, která se kroutí a tvoří komické tvary, které rozhodně nejsou atraktivní.

Pojďme se o obočí postarat!

Důležitý je hlavně odstín, který si na obočí aplikujeme. Měl by odpovídat jak odstínu vaší pokožky, tak odstínu obočí. Obočí nemůže být po aplikaci make-upu ani příliš světlé, ani příliš tmavé. Obecně byste neměli používat kosmetiku, která je o dva tóny světlejší, nebo tmavší, než váš přirozený odstín. Stejně důležité je použití produktu, který byl vytvořen pro aplikaci na obočí. V každé drogerii můžete nalézt spoustu odpovídajících produktů (tužky, gely, stíny, henu). Já mám nejraději pera a tužky, které obsahují i malý aplikátor, kterým mohu obočí upravit a aplikovat optimální odstín. Mám ráda odstíny obočí, které se hodí k aplikátoru. Často používám dvojitý set od Shiseido s kartáčkem a houbou, Burberry – Effortless Eyebrow Definer a dvě tužky, jednu od Inglot a druhou od Brow Now Marc Jacobs.

Jak obočí tvarovat?

Připravte si tužku na obočí, pinzetu a make-upové zrcátko. Také se ujistěte, že jste při provádění procedury v klidu a v pohodě a na pohodlném místě (proceduru provádějte nejlépe u stolu). Začněte definicí oblouku obočí. Nastavte tužku paralelně k vašemu nosu a vyznačte si počáteční bod vašeho obočí. Poté tužky posuňte tak, že prochází vnějším koutkem oka. To je místo, kde by vaše obočí mělo správně končit. Miřte tedy tužkou od nosu skrze vnější koutek a vyznačte místo, kde obočí končí. Pamatujte, že tužka se má držet před duhovkou.

A co vy holky, jak se staráte o obočí?

Olivia

Moje jméno je Olivia. Mezi moje zájmy patří kosmetika. Zájem o ni jsem zdědila po mámě, která byla známou kosmetoložkou. Rády spolu trávíme čas a sdílíme své dojmy co se krásy a péče o tělo týče. Pokud hledáte recenze a profesionální rady, ráda vás uvidím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *